Гранти на професійне навчання молоді, ремонт сільської амбулаторії та підготовка ініціативної групи, яка стане рушієм розбудови потенціалу Новопсковської громади – за такими напрямками підписано меморандум про співробітництво з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), який реалізується за фінансової підтримки від Уряду Японії.
Укладена у вересні цього року угода має на меті зменшити негативний вплив пандемії COVID-19 в громадах на сході України, що постраждали від конфлікту. Йдеться про підвищення їхньої згуртованісті, самодостатності та стійкості.
Ремонт Новорозсошанської амбулаторії
Основним інфраструктурним об’єктом в рамках меморандуму є амбулаторія у селі Новорозсош. Зараз медзакладом користуються не тільки місцеві мешканці, а й внутрішньо переміщені особи, які живуть у селі. Утім ані сама будівля, ані внутрішнє оздоблення не відповідають сучасним умовам. У рамках проєкту її буде відремонтовано та утеплено.
«Амбулаторію у Новорозсоші громада намагається утримувати у більш-менш пристойному стані, але власних коштів не вистачає на належну модернізацію. Кілька років тому були встановлені склопакети, однак сама будівля не утеплена та дуже енергозатратна. Також потребують заміни дах та вхідна група. До того ж, давно пора оновити меблі та медичне обладнання», – розповіла Ольга Онищенко, начальниця відділу економіки Новопсковської селищної ради.
Загальний кошторис капітального ремонту амбулаторії складає 1,2 млн грн, з них 810 тис грн – грантові кошти. Їх спрямують на утеплення стін і даху будівлі, оновлення вхідної групи. Також планується реконструкція водопровідної мережі.
Також проєктом передбачено співфінансування з місцевого бюджету. За рахунок грошей громади зроблять внутрішній ремонт. З підрядником вже визначилися, тож робота ось-ось розпочнеться. За планом, капремонт Новорозсошанської амбулаторії має бути завершений у березні 2022 року.
Навчання молоді інформаційним технологіям
Одним з напрямів ініціативи є грант на навчання для місцевої молоді. За умовами проєкту учасник отримує до 700 доларів на оплату онлайн-курсів з обраної ІТ-спеціальності та обладнання (ноутбук) для зручного навчання та подальшої роботи.
«Можливості завжди поруч», – написала на своїй сторінці у фейсбуку Марина Шаповалова, яка подала заявку на участь у проєкті та почала навчання. Свій допис дівчина супроводила фотографією новенького ноутбуку, який отримала в рамках проєкту.
Всього 17 молодих дівчат і хлопців успішно пройшли співбесіду та були відібрані на навчання. Вони мали змогу обрати будь-який із запропонованих напрямків: веб- чи графічний дизайн, цифровий маркетинг, програмування, копірайтинг – усі ті сучасні спеціальності, що дозволяють працювати й дистанційно. Курс розрахований на шість місяців, навчання проходить переважно в онлайн форматі.
Однією з умов участі у проєкті було зобов’язання учасника втілити невеликий волонтерський проєкт у своїй громаді, застосувавши отримані знання та навички. Це може бути запуск онлайн-карти з усіма аптеками населеного пункту, створення чи обслуговування вебсайту міської чи сільської ради, розробка брендбуку для місцевої громадської організації. Перелік не обмежений: головне, щоб проєкт приносив користь громаді та її мешканцям.
Читайте також: Грант на навчання: ВПО та мешканці Донбасу можуть отримати до 350 доларів США
Активність мешканців на користь громаді
У рамках меморандуму з МОМ в громаді створена ініціативна група, яка має стати «локомотивом» у розбудові своєї території. До групи відібрано 15 людей, серед яких представники Молодіжної ради, інших громадських організацій, старостатів, місцевого самоврядування та активні громадяни. Їм запропоновані тренінги та заняття з різної тематики.
«Це навчання з розробки громадських проєктів, з адвокації та комунікації грантових проєктів. Також ми проходили тренінги з протидії гендерному насильству та надання психологічної допомоги постраждалим. Дуже цікавими та корисними були навчання з демократії участі – як залучати жителів до розвиткових змін у громаді», – повідомила Тетяна Червенко, начальник відділу комунікацій з громадськістю Новопсковської селищної ради та голова ініціативної групи.
Продовженням роботи ініціативної групи стало проведення занять з фотозйомки. Річ у тому, що у Новопсковській громаді майже всі старостати та комунальні установи мають власні сторінки у соцмережах. Це необхідно для того, щоб краще комунікувати з населенням і вчасно надавати оперативну інформацію. Але фото були не дуже якісними. Після того, як було проведено навчання з адміністраторами сторінок, фотоконтент помітно покращився.
Це лише один приклад. А взагалі в ході навчання ініціативна група напрацювала безліч ідей. Кожен з учасників поспішив поділитися ними у своїй галузі, надихаючи оточення на конкретні дії, які можуть покращити життя у громаді.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!