Новий порядок виплат допомоги на дітей одиноким матерям: що необхідно знати

4814
коментарі відсутні

Новий порядок виплат допомоги на дітей одиноким матерям: що необхідно знати

Кабінет Міністрів України змінив порядок виплат допомоги на дітей одиноким матерям. Відповідна постанова набула чинності з 1 липня. Тепер при призначенні допомоги враховуватимуть працевлаштування одинокої матері, рівень доходів та майновий стан родини.

 

Хто може отримувати допомогу та що для цього потрібно

 

Відповідно до закону на отримання допомоги мають право одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, одинокі усиновлювачі, мати або батько дітей у разі смерті одного з подружжя. Допомога призначається на кожну дитину.

Для того аби отримувати кошти необхідно подати документи:

  • заяву про призначення допомоги;
  • декларацію про доходи;
  • довідку про доходи;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження дитини.

Люди, які є усиновлювачами дитини, до зазначених документів подають також копію рішення про усиновлення.

У разі, якщо дитина народилася за кордоном, а матір не може надати документ, що вона є одинокою, рішення про виплату приймається органом соціального захисту населення на підставі висновку про початкову оцінку потреб сім’ї. У цьому документі також має міститися інформація про факт проживання дитини з матір’ю.

 

Відмова у призначенні виплати

 

Якщо серед членів родини є особи, яким виповнилось 18 років і вони не працюють і не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, то допомога одиноким матерям не призначається. Також серед причин для відмови можуть бути випадки, коли члени родини протягом року перед зверненням купували рухоме чи нерухоме майно або оплачували будь-які послуги, крім медичних, освітніх та житлово-комунальних, на суму більше, ніж 50 тис грн.

Окрім цього, допомога одиноким матерям не призначається, якщо у власності сім’ї є друга квартира чи будинок. Виняток становить нерухомість на тимчасово окупованій території. Також виплати не призначаються, якщо члени родини мають більше, ніж один автомобіль з дати випуску якого минуло менше, ніж 15 років. Крім цього, допомогу можуть не надавати, якщо  подані недостовірні дані.

Варто зазначити, що допомога призначається з того місяця, в якому було подано заяву. Гроші виплачуються щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку, але якщо вона навчається за денною формою, то допомога надходитиме до закінчення вишу чи технікуму, але не довше ніж до досягнення 23 років.

Якщо у складі родини є людина з інвалідністю, яка за рішенням лікарської комісії потребує постійного догляду, або ж відсутність доходів пов’язана з тривалою хворобою когось із родини, то допомога може бути призначена на не більше, ніж на два шестимісячних періоди.

Нині одинокі матері можуть звертатися за отриманням виплат  через портал «Дія» або центри надання адміністративних послуг.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика