Новий вид бюлетенів на місцевих виборах

Згадайте вибори: ви приходите, отримуєте бюлетені різних кольорів для того, щоб поставити галочку та, тим самим, проголосувати за партію чи депутата. Члени виборчої комісії, які надавали вам бюлетені, нагадували: позначка повинна бути тільки одна. Дві чи більше позначок робили бюлетень недійсним.

Так ось забудьте про це на очікуємих місцевих виборах. Будуть бюлетені, в яких треба буде ставити якраз 2 позначки!

Скільки та які бюлетені отримають виборці

Згідно новацій виборчого кодексу, на місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня, будуть застосовуватися мажоритарна та пропорційна система з відкритими партійними списками (детальніше можна ознайомитися тут).

Разом зі зміною виборчої системи інакше стане виглядати і бюлетень:

  • Для голосування за очільників населених пунктів та депутатів міської (кількість виборців до 90 тисяч осіб) чи районної ради виборець отримає майже звичний бюлетень. Хіба що квадрати для позначки будуть переміщені між номером та прізвищем.

  • Для голосування за депутатів міської (в містах, де кількість виборців перевищує 90 тисяч осіб) та обласної рад треба буде ставити 2 позначки! Одна за партію, інша – за кандидата від цієї партії. Це передбачає частина 7 статті 173 Виборчого кодексу України.

У бюлетенях під порядковими номерами будуть розташовані назви партій. Під кожною з партій із окремими порядковими номерами будуть розміщені прізвища кандидатів від цієї партії. А вже в самому низу бюлетеня після списку партій буде надпис: «Від політичної партії, за яку я проголосував (проголосувала), підтримую кандидата у депутати» та прямокутник, у якому зазначається знак «№» з вільним полем для написання номера кандидата в депутати.

Отже, якщо хтось із виборців поставить лише галочку за партію та не відмітить номер кандидата, який йому імпонує від цієї партії, то зарахується лише голос за обрану партію. Тоді як кандидат вище у партійному списку не посунеться.

Цікаво знати!

Яку позначку треба ставити в бюлетені, щоб показати своє волевиявлення? Хтось вважає, що повинні бути тільки «галочка» чи «+». Насправді можна поставити навіть «-» навпроти партії чи кандидата. Треба розуміти: члени виборчої комісії при підрахунку голосів зарахують цей «-» як голос за цю політичну силу чи її представника. Про це роз’яснює державний сайт vyborkom.org.

Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies