О гарантиях трудоустройства для выпускников
Запись прямого эфира онлайн-платформы “Без границ”, посвященного рынку труда Донецкой и Луганской областей, от 29 апреля 2018, смотрите по ссылкам:
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Шукачів роботи на Донеччині запрошують доєднатися до «Армії відновлення»
У рамках проєкту «Армія відновлення» до відбудови громад Донеччини активно залучають шукачів роботи. Їх працевлаштовують для відновлення інфраструктури, облаштування захисних споруд, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, супроводу людей з інвалідністю та інших важливих завдань.
Про це інформує Донецька обласна служба зайнятості.
Зазначається, що виконання суспільно корисних робіт дає можливість не лише допомогти відновити рідне місто чи село, а й отримати заробітну плату у розмірі щонайменше 8000 грн за повний місяць. Також це дає можливість набути нових професійних навичок і досвіду.
За кількістю залучених громадян Донеччина утримує одну з провідних позицій серед інших областей України.
Для того, щоб долучитися до проєкту «Армія відновлення» всіх охочих запрошують на консультації до фахівців центру зайнятості.
Call-центр Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
За рік Служба зайнятості надала послуг для 120 тисяч переселенців
У 2024 році до Служби зайнятості звернулося 120 тисяч внутрішньо переміщених людей. Кожен третій з них був працевлаштований.
Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк в інтерв’ю РБК-Україна.
Загалом, за її словами, торік на обліку в Службі зайнятості перебувало майже 400 тисяч українців, які мали статус безробітного. Зайнятістю були забезпечені 330 тисяч громадян.
«Є пряме працевлаштування, коли людина звернулась до Служби зайнятості і ми їй знайшли роботу. Торік по всій Україні 250 тисяч громадян були працевлаштовані. А є працевлаштування через активні програми зайнятості. Наразі ми працевлаштовуємо на тимчасові, суспільно корисні роботи на кшталт будівництва укріплень та фортифікацій, ремонту, пошиття амуніції тощо. Також працевлаштовуємо через видачу грантів, навчаємо, перенавчаємо, перекваліфіковуємо і це теж сприяє зайнятості. Люди знаходять роботу після навчання, або ж завдяки компенсаціям від Служби зайнятості для роботодавців. Загальна кількість людей, працевлаштованих безпосередньо, а також через різноманітні програми, і складає 330 тисяч осіб», – додала Юлія Жовтяк.
Також, за даними відомства, до Служби зайнятості звернулося протягом року 35 тисяч людей з інвалідністю і кожен четвертий працевлаштований, 13 тисяч ветеранів і кожен четвертий мав зайнятість. Крім того, кожна друга людина віком старше 60 років була працевлаштована, послуги отримали 37 тисяч.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Мінекономіки залучить ШІ для працевлаштування безробітних
Міністерство економіки зосередило свою роботу на впровадженні штучного інтелекту (ШІ) для допомоги безробітнім українцям. Зокрема ідеться про пошук вакансій та подолання перешкод для працевлаштування жінок та перенавчанні.
Це одна з дев’яти ключових рекомендацій Інституту глобальних змін Тоні Блера, який провів дослідження ринку праці в Україні та підготував стратегію розвитку людського капіталу в Україні.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
«Ми залучаємо всесвітньо відомі інституції з багатим міжнародним досвідом, аби впроваджувати найбільш ефективні політики посилення ринку праці. Інститут Тоні Блера презентував дев’ять напрямків, які можуть сприяти збільшенню зайнятості та економічної активності населення як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — розповіла заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
За її словами, наразі робота зосереджена на трьох основних напрямах: залучення ШІ до процесів пошуку вакансій і кадрів, подолання перешкод для працевлаштування жінок та перенавчання та опанування нових професій.
Читайте також: Переселенцям у пошуках роботи допоможе Агентство ООН у справах біженців
За даними дослідженням Інституту Тоні Блера, наразі 37% безробітних людей в Україні готові змінити професію чи пройти перенавчання. Мінекономіки України спільно з Державною службою зайнятості та донорами впродовж минулого року реалізувало низку програм перенавчання для українців. Близько 100 тисяч людей опанували нові професії чи підвищили кваліфікацію.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Які послуги люди з інвалідністю можуть отримати від Служби зайнятості
Програми та послуги, які Державна служба зайнятості надає людям з інвалідністю, спрямовані на підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці, інклюзію, соціальну підтримку та адаптацію в робочому середовищі.
На сайті Служби зайнятості оприлюднили перелік найбільш затребуваних послуг серед людей з інвалідністю.
Працевлаштування для людей з інвалідністю
Шукати роботу можна самостійно на Єдиному порталі вакансій, через мобільний застосунок ДСЗ або скористатися послугою індивідуального супроводу. Фахівці служби підберуть пропозиції з урахуванням особливостей, зокрема — з організацією професійної підготовки безпосередньо на майбутньому робочому місці.
Професійне навчання та надання ваучерів
Люди з інвалідністю, можуть підвищити кваліфікацію або здобути нову професію. Для офіційно зареєстрованих безробітних таке навчання безоплатне і здійснюється в центрах професійно-технічної освіти Служби зайнятості за 97 робітничими професіями та близько 400 освітніми програмами. По завершенню успішного навчання – документ державного зразка.
За інформацією ДСЗ, від початку 2024 року профнавчання проходили 2,3 тисячі людей з інвалідністю.
Якщо людина з інвалідністю не зареєстрована у службі зайнятості як безробітна і має професійну-технічну чи вищу освіту, вона може безоплатно підвищити свій професійний рівень отримавши ваучер на навчання. Програма пропонує одну зі 155 професій та спеціальностей. Заявку на ваучер можна подати онлайн на сайті Служби зайнятості, через мобільний застосунок ДСЗ або в найближчому центрі зайнятості.
Так, протягом 2024 року ваучер отримали 1,3 тисячі людей з інвалідністю.
Набуття статусу зареєстрованого безробітного та соціальний захист у період безробіття
Отримати статус безробітного можна одним із трьох способів:
- особисто відвідати центр зайнятості;
- подати заяву через персональний кабінет на сайті www.dcz.gov.ua;
- подати заяву через мобільний застосунок ДСЗ або застосунок Дія.
Розмір допомоги призначають індивідуально. Тривалість виплат під час воєнного стану не може перевищувати 90 днів, а для осіб передпенсійного віку — 360 календарних днів.
Надання грантів на створення або розвиток власної справи
Йдеться про участь в урядових програмах «Грант на власну справу» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які адмініструє Державна служба зайнятості. Заявники можуть отримати від 50 тис. до 1 млн грн на створення або розвиток бізнесу. Для цього необхідно скласти бізнес-план та разом із заявкою подати його на порталі Дія.
Компенсаційні програми для роботодавців
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.
- Компенсація роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю: 1 групи — до 106,5 тис. грн, 2 групи — до 71 тис. грн. Щоб скористатися програмою, роботодавець має подати заяву на компенсацію протягом 90 днів з дня працевлаштування людини з інвалідністю. Це можна зробити онлайн на порталі «Дія» або офлайн — звернувшись до регіонального центру зайнятості.
- Компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю, які мають статус зареєстрованого безробітного. Відшкодовується 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати. Загальна тривалість компенсації протягом року становить 6 місяців. Заяву можна подати особисто або через електронний кабінет роботодавця на сайті ДСЗ.
- Компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю, які мають статус ВПО, у розмірі мінімальної заробітної плати. Тривалість компенсації – 6 місяців (на період дії воєнного стану). Це можна зробити онлайн на порталі «Дія» або офлайн — звернувшись до регіонального центру зайнятості. Від початку 2024 року роботодавці отримали компенсації за облаштування робочих місць для 1,6 тис. людей з інвалідністю.
Цього року послугами Державної служби зайнятості (ДСЗ) скористалися 33 тисячі осіб з інвалідністю. У центрах зайнятості клієнти мають вільний доступ до всіх необхідних джерел інформації. Для зручності відвідувачів створені інформаційні куточки з актуальною адресною інформацією щодо соціального захисту, реабілітації, можливостей працевлаштування та навчання. Доступні інформаційні матеріали, адаптовані для людей із порушеннями зору, зокрема надруковані шрифтом Брайля.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Українці зможуть знайти роботу за допомогою офіційного мобільного застосунку
Державна служба зайнятості створила для українців новий мобільний застосунок для пошуку роботи. Він вже доступний в App Store та Google Play.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Застосунок було створено за підтримки Польщі, Німеччини та ПРООН.
Як пояснили у Мінекономіки, мобільний застосунок орієнтований на потреби пошукачів роботи. Після авторизації з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Bank ID, Дія.Підпис або в гостьовому режимі користувач потрапляє на єдиний портал вакансій, де може переглядати доступні пропозиції.
У застосунку також передбачена можливість подати заявку на ваучер для спеціалізованого навчання або пройти онлайн-курс від Державної служби зайнятості.
Крім цього, мобільний застосунок дає змогу спілкуватися з кар’єрними радниками, запланувати зустріч із потенційним роботодавцем, отримати необхідну довідку чи записатися до електронної черги.
Скористатися застосунком зможуть також українці за кордоном.
Зараз функції застосунку повністю орієнтовані на потреби пошукачів роботи. Наступним етапом реалізації цієї ініціативи стане розробка відповідного функціоналу для роботодавців.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!