Обговорили надбання асоціації України-ЄС

Підтримка бізнесу та освіти, гуманітарна допомога переселенцям, розвиток демократичних реформ. У Дніпропетровській ОДА обговорили перші результати асоціації України з ЄС. До зустрічі долучилися представники громадських організацій, підприємці, політологи, науковці та студенти. Про круглий стіл з нагоди Дня Європи, йдеться в повідомленні прес-служби ДніпроОДА.

«Європейський Союз – стратегічний партнер нашого регіону. Ця зустріч – надзвичайно важлива. Це і налагодження співпраці в економічній, гуманітарній, соціальній сферах, і підвищення іміджу Дніпропетровщини на міжнародній арені. Переконані – саме європейські цінності  –  основа подальшого демократичного розвитку України. Створюватимемо усі умови для продовження плідної співпраці із ЄС», – зазначила заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай.

Із офіційним візитом до Дніпра завітала заступник Голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн. Вона високо оцінила успіхи Дніпропетровщини в реформі  децентралізації.

«Дніпропетровщина – це один з найуспішніших та економічно розвинутих регіонів країни. Одна з реформ, яку ми підтримуємо – децентралізація. Саме у Дніпропетровській області нині найбільша кількість об’єднаних територіальних громад – 63. Це один з найкращих результатів в Україні. Важливо продовжувати розпочатий процес  структурних змін», – зазначила Анніка Вайдеманн.

Громади Дніпропетровщини плідно співпрацюють із країнами Євросоюзу, наголосила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

«За сприяння програми «U-LEAD  з Європою» представники громад Дніпропетровщини вже кілька разів їздили на навчання до країн ЄС. Тільки-но повернулися зі Словенії, де вивчали передові  європейські практики поводження із побутовими відходами. Прагнемо впроваджувати цей досвід в ОТГ», – зазначила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Завдяки співпраці з ЄС на Дніпропетровщині відкрили Центр підтримки малого та середнього бізнесу. Там для підприємців проводять тренінги, семінари, конференції з ведення власної справи. Ключова мета – адаптація місцевого бізнесу до європейських вимог.

«За підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку відкрили центр на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати. Наша мета – підготувати малий та середній бізнес до виходу на європейські ринки», – розповіла перший віце-президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Ніна Алехнович.

Серед ключових напрямків співпраці з Євросоюзом – допомога студентам та переселенцям.

«Асоціація України з ЄС – важливий етап для розвитку нашої країни.  Потрібно чітко зрозуміти, що ми хочемо досягти та що очікують від нас, та працювати далі у цьому напрямку», – сказав студент Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Дмитро Сиволап.

До святкування Дня Європи Україна долучилась у 2003 році. Угоду про асоціацію з ЄС було підписано у 2014-му.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies