Фахова дискусія у Верховній Раді — логічне продовження проголосованого на минулій сесії Дніпропетровської обласної ради Звернення до Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради щодо змін до природоохоронного законодавства України, — вважає Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської облради. Про це повідомила прес-служба облради.
На обговоренні в Києві, куди запросили чималу за кількістю делегацію від ДніпроОДА, одним з перших доповідачів за темою дискусії був директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець. Чиновник коротко пояснив, що саме зроблено в Дніпропетровській області в сфері моніторингу забруднень навколишнього середовища, та який створено механізм оприлюднення даних цього моніторингу.
«Ми впевнені, що такі кроки можна робити, не чекаючи наказів зі столиці. І в нас це вже працює. Якщо на те буде добра воля, ми готові поділитися досвідом, щоб зробити єдину систему моніторингу і механізм тиску на забруднювачів для всієї країни», – завершив свій виступ Руслан Стрілець.
Дніпропетровська область сьогодні є найбільш техногенно-напруженою областю серед регіонів України. Показники забруднення атмосферного повітря щороку зростають. Збільшується захворюваність населення, серед мешканців регіону зростає соціальна напруженість щодо незадовільного екологічного стану. Особливу увагу громадськості викликають підприємства-забруднювачі в Кривому Розі, Дніпрі та Кам’янському.
«Саме тому ми розробили пропозиції до головного законодавчого органу країни. Ці пропозиції дозволять на місцевому рівні впливати на підприємства – забруднювачі. Наші пропозиції з підвищення екологічного податку створять такі умови при яких підприємства – забруднювачі будуть змушені мінімізувати шкідливі викиди, а не сплачувати за них податки», — прокоментував результати візиту в столицю ще один член дніпровської делегації, голова постійної комісії з питань та енергозбереження Дніпропетровської обласної ради Анатолій Івахно.
Для обговорення на круглому столі у Верховній Раді дніпрянами були винесені такі питання:
- передача місцевим органам повноваження на видачу дозволів, які регламентують дії підприємства із захисту навколишнього середовища;
- реформування Державної екологічної інспекції України, що забезпечить ефективний нагляд за дотриманням вимог природоохоронного законодавства;
- підвищення ставок екологічного податку за забруднення навколишнього природного середовища;
- розробка та затвердження порядку проведення моніторингу навколишнього природного середовища підприємствами.
Нинішня ситуація, на думку дніпрян, потребує спільної конструктивної роботи від Уряду, міністерства екології та природних ресурсів, народних депутатів та органів місцевого самоврядування. Саме об’єднання представників різних гілок влади та екологів відбулося на круглому столі. На думку Олега Недави, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, тепер справа за розглядом всіх пропозицій у профільному комітеті.
До речі, після візиту до Києва, Руслан Стрілець візьме участь в бескоштовному майстер-класі, кий екологи ДніпроОДА влаштували для студентів та викладачів еконапрямку. Це ще одне нововведення ДніпроОДА, щодо створення в області потужного еко-захисного лоббі. Першу зустріч департамент проводитиме вже цієї п’ятниці, 27 жовтня.
«Ми провели вже з десяток екосемінарів, які відвідали понад 200 людей. На них розповідали, як заповнювати онлайн декларацію про відходи, замовляти висновок екоекспертизи чи довідку про величини фонових концентрацій. Слухачами були бізнесмени та представники підприємств, які безпосередньо з цим працюють. Нині ж розпочинаємо екологічну просвіту для студентів та викладачів еконапрямку», – зазначили в департаменті.
Тематику семінарів студенти обиратимуть самі. З перших побажань – розчистка річок, екомоніторинг, онлайн декларації про відходи, законодавство, робота сайту EcoInfo. Про це фахівці обласного департаменту екології та природніх ресурсів розповідатимуть на реальних прикладах.
Перший такий семінар відбудеться 27 жовтня. Планується, що його учасниками стануть зо три десятки студентів та викладачів. Початок о 9.00 на вул. Лабораторна, 69.
Усім бажаючим долучитися до наступних зустрічей, пропонують заповнювати анкету та надсилати її на електронну пошту m.gorshkova2017@gmail.com.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!