1 жовтня в Дніпропетровській області цілком ймовірно, що без водопостачання можуть залишитися жителі Дніпра, Кам’янського, Верхньодніпровська, Новомосковська, а також населені пункти Криничанського і Дніпровського районів, які живляться від Аульського водоводу. Причина – борги КП Аульський водовід перед ДТЕК Дніпровські електромережі. Слід зазначити, що в минулому вже були подібні ситуації, але сторони якимось чином домовлялися.
Тим не менше, 27 вересня 2019 оператор системи розподілу ДТЕК Дніпровські електромережі оприлюднив наступну інформацію:
«205 млн грн заборгувало за спожиту електроенергію комунальне підприємство обласної ради «Аульський водовід». 1 жовтня 2019 року ДТЕК Дніпровські електромережі змушений обмежити електропостачання підприємству-боржнику. Дніпровській обласній раді необхідно терміново вжити заходів для запобігання відключення і забезпечення жителів водою…
Водовід не виконує умови Меморандуму щодо реструктуризації боргів, який був підписаний з Дніпропетровською обласною радою та облдержадміністрацією, а також Дніпровською і Каменською міськрадами. Оплата від підприємства повністю перестала надходити з серпня 2018 року. За графіком погашення заборгованості сума недоплат вже перевищила 35 млн грн і продовжує зростати.
ДТЕК Дніпровські електромережі стурбований ситуацією, що склалася, і закликає керівництво підприємства вжити заходів для її врегулювання, щоб не допустити відключення. Відповідальність за наслідки відключення повністю лягає на керівництво підприємства-боржника.
ДТЕК Дніпровські електромережі закликає Дніпропетровську обласну раду вжити термінових заходів для погашення боргу…»
В свою чергу, прес-служба Дніпропетровської обласної ради 30 вересня оприлюднила на офіційному сайті наступне:
«01 жовтня 2019 року, монополіст на ринку електричної енергії АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» погрожує обмежити енергопостачання КП ДОР «Аульський водовід», в результаті чого буде припинено постачання питної води більш ніж половині мешканців Дніпропетровської області, що ставить Дніпропетровську область на межу техногенної катастрофи.
Такі дії АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» порушують вимоги Конституції, Законів України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» та «Про ринок електричної енергії».
Так, статтею 6 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» встановлено заборону відключення об’єктів питного водопостачання та централізованого водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання як об’єктів життєзабезпечення і стратегічного значення.
АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» є лише оператором системи розподілу, який відповідальний за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу…
Відповідно до положень статей 46, 47 Закону України «Про ринок електричної енергії» цей суб’єкт не наділений повноваженнями щодо обмеження енергопостачання споживачів електричної енергії, адже не має права здійснювати діяльність з виробництва та/або передачі, та/або постачання електричної енергії».
За даними прес-служби обласної ради, зростання боргу з 98,6 млн грн у 2017 році до 205 млн грн у 2019 році сталося у зв’язку із впровадженням схеми «Роттердам+». Обласна рада посилається на те, що наразі щодо схеми «Роттердам+» ведеться слідство Національним Антикорупційним Бюро України. Та більше, обласна рада, з метою попередження вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 113 Кримінального кодексу України (Диверсія), звернулася до усіх правоохоронних органів з пропозицією вжити відповідних заходів реагування та надати відповідну правову кваліфікацію діям посадових осіб АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!