Очільник Донеччини звітував про досягнення області та відповів на незручні питання журналістів

Щорічний звіт голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського містив виключно позитивну інформацію, тому складалося враження, що у регіоні все гаразд. Однак деякі питання, які задали журналісти, показали дещо іншу картину.

Перед усім губернатор окреслив основне завдання, над якім минулого року працювали структурні підрозділи Донецької ОДА: повернути Донеччину в єдиний український простір та показати, що там де Україна – там високий і якісний рівень життя.

Дійсно, незважаючи на військові дії та тимчасове відділення частини області, Донеччина стала лідером серед інших областей України за розміром середньомісячної заробітної плати – 7764 грн. на місяць. Попереду лише Київ.

За минулий рік забезпечено реалізацію продукції на загальну суму 258,7 млрд. грн. – друге місце по Україні. Поступово підвищується рівень товарообігу з країнами Євросоюзу. Експорт товарів з Донецької області до ЄС зріс на 30%, взагалі експортовано товарів на 4,4 млрд доларів. «Це спростовує тезу про те, що нібито ми там не потрібні, а наші підприємства можуть співпрацювати лише з Росією, – зазначив Павло Жебрівський. – А також підтверджує факт, що економіка регіону відроджується і поступово виходить на новий рівень».

Нажаль, нестабільна ситуація на сході країни відлякує іноземних інвесторів, тому рівень міжнародних вкладень в економіку регіону залишається низьким. Між тім, залучено міжнародної технічної допомоги на суму 615 млн. грн. Її спрямовано на гуманітарну сферу та проекти розвитку.

Павло Жебрівський звітував про відкриття 7-ми опорних шкіл, в той же час їх повинно бути вже 20. Також залишається незавершеним будівництво цілої низки інших об’єктів, які обіцяли здати минулого року. За словами губернатора, реалізацію багатьох проектів гальмує тендерна процедура та неякісна проектна документація. Так, перший тендер на реконструкцію Краматорської української гімназії було оголошено ще у 2016 році, але й досі майже нічого не зроблено, тому учні вимушені їздити на навчання в інші школи міста. «Сподіваюсь, що цього року гімназію буде модернізовано і в Краматорську з’явиться сучасна Hab-school», – пообіцяв Жебрівський, відповідаючи на питання журналіста Антикризового медіа-центру.

Досить «незручні» питання лунали й від інших представників ЗМІ. Зокрема, щодо ситуації на КПВВ «Майорське». Губернатора попросили прокоментувати заяву Володимира Веселкіна, голови військово-цивільної адміністрації селища Зайцеве, про виявлене ним «финансирование терроризма плюс незаконное обогащение возле КПВВ «Майорское». В своєму пості у Фейсбуці Веселкін стверджує, що українські товари через гуманітарно-логістичний центр оптом надходять до непідконтрольної території, а покривають цю схему, за його словами, місцеві чиновники, а саме – перший заступник голови ДонОДА Віктор Ремський.

«Факти, викладені у цій заяві, спрямовані до чотирьох інстанцій – СБУ, ДПІ, прокуратури, МВС. Також сьогодні я підписав розпорядження про створення комісії на чолі з місцевою активісткою Кошель, яка перевірить доцільність роботи логістичного центру. Якщо він не виконує своїх функцій, то буде закритий», – заявив Павло Жебрівський.

Він також додав, що правоохоронні органи обов’язково перевірять діяльність Віктора Ремського. На зауваження журналістів, що ці схеми були виявлені набагато раніше, і про це виходило декілька сюжетів, але ніяких дій з боку правоохоронців не було, Жебрівський відреагував дуже різко: «Давайте тоді скажемо, що у нас нічого не діє: суди у нас корумповані, правоохоронці корумповані, чиновники корумповані – давайте застрелімось! Якщо таким чином, то у нас нічого не діє. Перепрошую, якщо працює корумпований правоохоронець, він повинен нести відповідальність, якщо корумпований заступник голови ОДА, він також повинен нести відповідальність».

Натомість найбільше незадоволення губернатора спрямоване на Володимира Веселкіна. Він назвав його «особою, яка поки ще виконує функції голови військово-цивільної адміністрації Зайцевого» і запевнив, що «його буде перевірено на відповідальність займаній посаді».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies