Очне навчання у школах: на які зміни можна очікувати

Очне навчання у школах Україні з 1 вересня може поновитися виключно у тих освітніх закладах, які повністю відповідатимуть безпековим вимогам під час воєнного стану. Перевіряти будуть не лише регіони, а й кожен окремий заклад. Деякі зміни відбудуться й у шкільній програмі.

Сьогодні, 19 липня, речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва розповіла про проєкт «Безпечне освітнє середовище у школі». Зокрема, йшлося про можливість організувати очне навчання у школах України в умовах воєнного стану.

«За доручення президента України Володимира Зеленського уряд працює над тим, щоб якомога більше закладів освіти розпочали свою роботу до 1 вересня. Проте за парти школярі зможуть повернутися, лише якщо буде дотримано всіх безпекових норм. Усі заклади освіти, які не будуть дотримуватися відповідних норм, не відновлять очне навчання», – сказала Матвєєва.

Умови, які дозволять почати очне навчання у школах

Перш за все, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій повинні провести перевірку закладів освіти та прилеглих територій на наявність укриттів та вибухонебезпечних предметів.

Органи місцевого самоврядування та центральні органи виконавчої влади також отримали інструкції щодо організації навчання у школах в умовах воєнного стану. Мають бути впроваджені регулярні навчання з евакуації до бомбосховищ школярів, уроки безпеки. Окрім того, повинні бути забезпечені умови не тільки для перебування, а й для навчання в укриттях.

Усі навчальні заклади, зокрема дитячі садочки, школи та виші повинні бути під посиленою охороно.

У разі потреби має бути організовано розвезення та супровід дітей до навчальних закладів.

Рішення щодо форми навчання (дистанційне або очне – ред. АКМЦ) різні регіони або окремі навчальні заклади ухвалюватимуть самостійно.

Зміни у навчанні та шкільній програмі

У межах проєкту «Безпечне освітнє середовище у школі» спільно з МОН проводитимуться профілактичні заходи. Йдеться про розміщення в навчальних закладах інформаційних стендів та уроків безпеки, які проводитимуть працівники Нацполіції та ДСНС.

Для учнів 6-11 класів впровадяться зміни у навчальній програмі. З’явиться предмет «Захист України», до якого додадуть відомості про мінну безпеку, у тому числі як поводитися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, куди повідомляти, чого не можна робити.

Очне навчання передбачає й підготовку вчителів. На початку нового навчального року для них пройдуть уроки безпеки під керівництвом представників МВС. На початку вересня передбачено проведення профілактики правопорушень дорожнього руху з боку водіїв.

Окрім того, в рамках проєкту розроблятиметься абетка для школярів та відповідний мобільний застосунок, де діти зможуть отримати всі відповіді щодо безпеки.

«Серед пріоритетних напрямів проведення заходів у закладах освіти залишаються й протидія домашньому насильству, булінгу, безпечна поведінка в інтернеті, профілактика вживання дітьми алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркоманії і відповідальність дітей за вчинення правопорушень», – сказала речниця МВС.

Очне навчання у школах передбачає й додаткову увагу заходам щодо національно-патріотичного виховання та поліпшенню психологічно-фізичного стану дітей.

Читайте також: Вчителі Донеччини та Луганщини мають право дистанційно працювати з-за кордону

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies