Одна країна на всіх: як діти сходу та заходу таборували у Сколе
Для місцевих та дітей-переселенців громадська організація «Платформа Ініціатив «Теплиця» організувала денний табір у Сколе.
Протягом 12 днів малечу розважали і навчали. До активного відпочинку у «Теплиці» планували залучити 80 дітей, але охопили значно більше. Коли батьки дізнавалися про табір, то просили взяти і їхніх синів й дочок.
Для кожного віку свої активності
Денний табір, організований «Теплицею» для місцевих дітей зі Сколе, а також переселенців, тривав з 11 по 22 липня. В активностях узяли участь понад 80 дітей від 4 до 14 років.Половина з них – місцеві, інша – переселенці переважно з Донеччини та Харківщини, які проживають у Сколе в палаці Гредлів та школі-інтернат.
Кожен день у таборі мав свою назву та різні активності. Усе це, аби познайомити та подружити переселенців та місцевих дітей. Здебільшого проводили розважальні та навчальні заходи.
Загалом дітей поділили на 3 групи за віком. Кожна з них мала як свою програму, так і відвідувала загальні заходи. Наприклад, малеча від 4 до 6 мала денний сон та більше розваг. Діти старшого віку під час заходів створювали композицію «Країна мрій» з розмальованих дітьми картонних будиночків, фарбували лавки на території палацу Гредлів, прибирали берег річки, виготовляли подарунки для військових ЗСУ, ходили в гори, їздили до розважального парку тощо. Також проводили психологічні і мотиваційні розмови, серед них розповідали про волонтерство.
«Ми порівнювали свій досвід діяльності, бо ми з 15-ого року в Слов’янську організовували різноманітні заходи. Ми дуже багато вигадували, але наша молодь була перенасичена. Аби її залучити до заходів, доводилось дуже старатися. Тут діти, як ми кажемо, голодні до всього, все сприймають і все для них нове», – розповідає голова ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» Ганна Авдіянц.
У денному таборі з команди «Теплиці» працювали 7 вихователів, а також три психологи.
Інтеграція дітей-переселенців у місцеву громаду
З пропозицією організувати денний табір у Сколе до команди «Теплиці» звернувся благодійний фонд «Голоси дітей». Раніше дві організації співпрацювали. Зокрема, «Голоси дітей» зверталися до «Теплиці», аби провести активності фонду в просторі у Слов’янську.
Денний табір організували для того, щоб дітей-переселенців здружити з їхніми однолітками зі Сколе.
«Як результат інтеграції, я побачила, що під час поїздки діти: і місцеві, і переселенці співали гімн України та «Червону калину». Видно, що цінності у дітей однакові і вони розмовляють однією мовою. На українських цінностях вони об’єдналися і культурний обмін відбувся», – каже Ганна Авдіянц.
Планували залучити до заходів денного табору 80 дітей, половина з них місцеві, інші – переселенці. Коли ж стартували, то батьки приходили і цікавилися, чи можна їхніх дітей залучити. У підсумку кількість відвідувачів денного табору перевищила 80.
За словами голови ГО «Платформи Ініціатив «Теплиця» Ганни Авдіянц, місцеві мешканці були вдячні за організацію такого табору. Зокрема, батьки подарували команді активістів сувеніри та солодощі.
«Коли ми закінчували табір, були сльози від розставання не лише у дітей, а й батьки сумували, обнімали, цілували нас, дуже дякували за те, що ми змогли реалізувати табір для їхніх дітей. Коли ми проводили заходи, а саме коли їхали кудись, то для місцевих дітей було дивиною їхати у великому автобусі на 50 місць. Можливо, деякі з них навіть вперше виїхали за межі своєї громади», – розповідає Ганна Авдіянц.
У «Теплиці» вже планують зробити такий денний табір для дітей з Дрогобицької громади та Дрогобичу. Підтримає громадську організацію зі Слов’янська фонд «Голоси дітей».
Ірина Мартинова, «ЗмІнИ. Схід»
Фото ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!