Одинокі пенсіонери: як опікується ними Олександрівська громада

Одинокі пенсіонери наразі отримують допомогу на території Олександрівської громади, де функціонує стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування. Раніше такі заклади називали будинком для людей похилого віку. Як Олександрівщина опікується тими, хто в поважному віці залишився на самоті та змушений був переїхати до стаціонару?

Одинокі пенсіонери почуваються як вдома

Михайло Чеботок – з Волновахи, йому 84 роки та зовсім немає рідних.  У травні цього року приїхав жити до Олександрівської громади. Його новим будинком стало стаціонарне відділення терцентру соціального обслуговування. Під одним дахом з ним живуть ще 30 людей похилого віку та з інвалідністю.

Найстарші підопічні стаціонарного відділення терцентру – одинокі пенсіонери Василь Тихий та Ольга Подушко. Їм по 92 роки. Половина з усіх мешканців цього дому – лежачі, за ними доглядає персонал відділення.

Олена Спаська – переселенка з Донецька. Коли розпочались бойові дії, жінка залишилась одна та поїхала до Новодонецького, звідки родом. Через інсульт отримала інвалідність, перестала ходити. У будинку для людей похилого віку живе вже чотири роки. Приїхала на інвалідному візку і вже тут заново вчилась ходити.

«Ми тут як у дитсадочку! – ділиться враженнями жінка. – За нами гарний догляд, смачна їжа та головне – турбота».

Реконструкція та утеплення будівлі

Колись у цій будівлі була Очеретинська дільнична лікарня. Її вирішили реконструювати під розміщення відділення стаціонарного догляду для постійного проживання центру соціального обслуговування.

Гроші на проєкт термомодерніазації та реконструкції виділили з Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевого бюджету Олександрівської громади. Вартість проєкту склала понад 11,6 млн грн.

За два роки реалізації проєкту тут замінили на нові енергоощадні 88 вікон, установили вхідні двері, повністю поміняли та утеплили покрівлю, поставили нові електрокотли, утеплили зовнішні стіни будівлі. Значну увагу приділили протипожежним заходам: обробили вогнезахистом, встановили внутрішні протипожежні двері, блискавкозахист. За гроші місцевого бюджету встановили протипожежну систему.

Одинокі пенсіонери та міжнародна допомога

Терцентр активно співпрацює з міжнародними організаціями. Ремонт та облаштування двох ванних кімнат стали можливими завдяки благодійному фонду New Way на суму понад 327 тис. грн.

За гроші місцевого бюджету зробили ремонт та частково замінили оснащення у пральні. Міжнародна організація з міграції надала дві професійні пральні та дві сушильні машини майже на 255 тис. грн. Це була допомога для боротьби з ковідом.

Для комфорту підопічних

Аби підопічні терцентру відчували себе як вдома, для них створюють комфортні умови перебування. У кімнатах в основному живуть по двоє одиноких пенсіонерів. Є також кімната відпочинку та кімната духовності. За станом здоров’я кожного слідкує лікар, який призначає курс лікування, медсестра, а цілодобово – ще й молодший медичний персонал. Разом з лікарем у стаціонарному відділенні працює 14 робітників.

«За ліки наші підопічні нічого не платять, є усе необхідне для надання першої медичної допомоги. Міряємо тиск, робимо уколи», – розповідає в.о. завідувачки відділення Вікторія Колієва.

Цієї осені на прилеглій території посадили фруктовий сад: черешні, сливи, яблука, груші, абрикоси… Усе дозріває у різний проміжок часу, тому свіжі фрукти з власного саду будуть увесь час на столах підопічних.

П’ятдесят можливих сусідів

«За положенням стаціонарне відділення може прийняти до 50 людей. За цей рік через нього пройшли 45 людей, – розповідає директорка Олександрівського терцентру соціального обслуговування Ірина Гребенюк. – Окрім мешканців Олександрівської громади, приймаємо також з Андріївської, Краматорської, Новодонецької та інших громад».

Якщо одинокі пенсіонери отримують мінімальну пенсію, то перебування для них у відділенні повністю безкоштовне. Якщо пенсія більше певного рівня, то частково оплачується. Також платним є перебування, якщо людина має прямих родичів, наприклад, дітей. Наразі в терцентрі п’ятеро людей перебувають на платній основі.

Читайте також: Допомога пенсіонерам, яким не вистачає стажу

Загалом у терцентру два відділення – цей стаціонар та відділення соціальної допомоги вдома. За поточний рік соціальні працівниці надавали допомогу вдома 164 жителям Олександрівської громади. У 2021 році на функціонування терцентру з місцевого бюджету виділили 4,1 млн  грн з основного фонду та ще 700 тис. грн – зі спеціального.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies