Олександр Куць: “Донеччина розвивається, попри бойові дії на лінії розмежування”

Голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник військово-цивільної адміністрації Олександр Куць відзвітував про перші сто днів роботи на посаді.

“Все, що зараз відбувається на Донеччині – це не моя заслуга, це заслуга колективів усіх департаментів, які працюють у тісній взаємодії з місцевими органами влади. Звичайно, в області існує багато проблем. Перед усім вони пов’язані з постійними бойовими діями на лінії розмежування. Попри це ми рухаємось вперед, область розвивається – будуються опорні школи, реформується та модернізується медицина, відновлюються зруйновані будинки та споруди, ремонтуються дороги й мости”, – наголосив очільник ДонОДА.

Серед головних досягнень Олександр Куць назвав відновлення газопостачання в Авдіївці. 26 серпня запрацював новий газогін, який забезпечив блакитним паливом 20 тисяч мешканців прифронтового міста та навколишніх сіл. Також зрушилося з місця питання постачання газу в Мар’їнку та Красногорівку, де його немає вже чотири роки.

“Нас нарешті допустили до газорозподільчої станції, яка знаходиться на лінії розмежування. Це була майже спецоперація, в якій були залучені представники ОБСЄ та ООС, адже бойовики ніяк не хотіли забезпечувати режим тиші для проведення відновлювальних робіт. Зараз роботи вже розпочато на окремих ділянках. Якщо безпекові умови будуть збережені, через місяць-півтора ми дамо газ у Мар’їнку та Красногорівку”, – повідомив Олександр Куць.

За його словами, невирішеними залишаються питання стійкого водопостачання. З одного боку, мережі зношені на 70 відсотків, з другого – бойові дії перешкоджають проведенню аварійних робіт і модернізації водогонів. Наприклад, перемовини щодо встановлення режиму тиші в районі Донецької фільтрувальної станції тривали півтора року. А коли згода була отримана, ремонтні роботи зайняли всього три дні. За цієї причини протягом двох років неможливо відновити водопостачання Зайцевого.

Тим не менш, навіть попри складну безпекову ситуацію, в Донецькій області дбають про розвиток, насамперед, молоді. На 1 вересня відкрито 4 опорні школи, всього на Донеччині вже працюють 16 сучасних освітніх закладів. Функціонує 121 інклюзивний клас, відкрито 7 ресурсних центрів підтримки дітей з особливими потребами. Забезпечено житлом 54-х дітей-сиріт, до кінця року планується придбати ще 235 квартир. Вирішено відновити роботу школи олімпійського резерву в Бахмуті – з гуртожитком, навчальним корпусом і стадіоном. Гроші на реалізацію масштабного проекту планують залучити з держбюджету та від міжнародних донорів.

Взагалі, плани розвитку регіону достатньо амбітні. Зокрема, Олександр Куць наголосив на тому, що інвестиційний паспорт Донецької області містить заходи, що передбачені й на непідконтрольній території.

“Ми будемо втілювати ці плани, як тільки повернемо цю частину Донеччини. Сподіваюсь, що це відбудеться дуже скоро”, – сказав він.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies