Олександр Куць про корупцію, ремонт доріг, бебі-бокси та грандіозні плани розвитку Донеччини

Голова Донецької обласної державної адміністрації Олександр Куць провів прес-конференцію, під час якої відповів на численні запитання журналістів і користувачів Фейсбуку. Мова йшла про різні сфери життя Донеччини. Пропонуємо відповіді за темами прямою мовою.

Виявлення корупції

“По деякім департаментам в ЗМІ були повідомлення про ознаки корупційних дій під час закупівель товарів та послуг, але говорити про злочини зарано, поки не буде рішення суду. Крім того, кожен тендер чи договір на використання державних коштів проходить подвійну перевірку: зі сторони правоохоронних органів та нашим внутрішнім аудитом – управлінням протидії корупції ДонОДА. Наразі матеріали щодо двох чи чотирьох департаментів, у тому числі департаменту екології, передано до правоохоронних органів для прийняття відповідних рішень і проведення досудових розслідувань. Ми жодних фактів не приховуємо”.

Ремонт доріг

“У минулому році відбулося кілька тендерів на виконання робіт по відновленню дорожнього покриття на трасі Маріуполь – Краматорськ. Ремонтні роботи на автомагістралі почнуться на початку березня, коли будуть нормальні погодні умови. Це траса від Добропілля до Краматорська, яка знаходиться в найгіршому стані. Згідно з договором, у разі виявлення дорожніх дефектів, підрядник буде усувати їх своїм коштом протягом 5 років”.

Водо- та електропостачання

“Зараз Донеччина не отримує електроенергію з тимчасово окупованої території – відбулося перепідключення електромереж. Щодо забезпечення водою, то існує проблема, пов’язана зі специфікою водопостачання Донецької області. На півночі ми починаємо постачати воду з території підконтрольній українській владі, потім вона проходить тимчасово окуповану територію і потрапляє знов на підконтрольну – у Волноваху та Маріуполь. Окупанти намагаються націоналізувати підприємства що входять у структуру КП “Вода Донбасу”, ми чинимо цьому опір, в тому числі і на міжнародному рівні. Якщо незаконна націоналізація відбудеться, критична ситуація буде неминучою. Тому розпочато розробку проектів по автономному водозабезпеченню і в найближчий термін ця проблема буде вирішена”.

Газопостачання Красногорівки та Мар’їнки

“Газорозподільча станція, яка знаходиться в “сірій зоні”, була пошкоджена. Тривалий час у нас зайняло виведення газорозподільчої станції з приватної власності та погашення заборгованості перед банками. Зараз відбувається процес проектування, на це передбачені кошти з обласного бюджету близько 10 мільйонів гривень. Але залишається питання безпеки. Якщо ми відновимо станцію, немає гарантій, що навіть за умов дзеркального моніторингу ОБСЄ наших працівників знов не обстріляють, як це трапилося нещодавно”.

Медицина ІІІ-го рівня

“Після окупації Донецька всі медичні заклади третього рівня залишилися на непідконтрольній території. Тому одним з пріоритетів є створення нової мережі сучасних лікарень. Невдовзі у Краматорську на базі колишнього міського пологового будинку з’явиться сучасний перинатальний центр. Вже складено проект капремонту будівлі, закуповується обладнання. Також  у Краматорську планується “з нуля” побудувати  обласну багатопрофільну лікарню. З обласного бюджету виділено 27 мільйонів гривень на розробку проектно-кошторисної документації. Треба розуміти, що це дуже складний проект, тому ми його очікуємо лише влітку. Потім будемо шукати гроші безпосередньо на будівництво. За попередніми підрахунками, потрібно півмільярда гривень”. 

“Бебі-бокси” при народженні дитини

“Ми не маємо наміру підписувати документи, пов’язані з наданням батькам “бебі-боксів”, поки ведеться розслідування щодо корупційної складової в цьому питанні. В Донецьку область вже прийшов запит від Державного бюро розслідувань і паралельно від НАБУ щодо переліку документів, підписаних за угодою для надання “пакета малюка”. Ми відповіли, що не підписували такі документи, оскільки побачили в них корупційні ризики. Річ у тому, що в типових договорах від Кабміну було зазначено конкретне підприємство, яке має постачати ці пакети. Коли ми запропонували  урядовцям самим провести цей тендер і передати в область “пакети”, щоб ми роздавали їх батькам, вони відмовилися. Поки існує кримінальне провадження, я підписувати це не буду”.

Аеропорт у Краматорську

“Ведеться обговорення з Генеральним Штабом Збройних Сил України щодо спільного використовування краматорського аеродрому у якості як військового, так і цивільного об’єкта. Якщо все буде добре, то будемо запускати пасажирські рейси. Звичайно, не міжнародні. Перед усім ми намагаємось організувати повітряне сполучення з Києвом”.

Житло для переселенців та дітей-сиріт

“Всупереч критиці, яка спрямовується до обласної влади, буде продовжений проект з придбання житла для дітей сиріт і створення дитячих будинків сімейного типу. Зазначу, що Київська облдержадміністрація перейняла досвід Донецької області та також запровадила подібний проект. Також продовжимо будувати житло для переселенців, оскільки купувати на вторинному ринку занадто дорого, та й найти більш-менш пристойну квартиру або будинок доволі складно. Восени розпочнеться будівництво нового житлового будинку у Краматорську – міськрада вже виділила земельну ділянку”.

Конфлікт з розквартируванням військових в Авдіївці

“Найближчим часом конфлікт буде розв’язано. Зараз працюємо з військовими керівниками, з керівництвом Операції Об’єднаних сил з питань укладання договорів. Вони будуть складені, і ця заборгованість буде погашена коштом Міноборони”.

Для довідки: Бійці, які несуть службу в Авдіївці, зайняли частину квартир, що пустують в багатоповерхівці, розташованої на лінії обстрілу. Оскільки не було складено договорів оренди, то рахунки за використану військовими електрику стали приходити власникам житла. Заборгованість по деякім квартирам склала 20-30 тисяч гривень. Деякі власники квартир, які отримали платіжки за комунальні послуги, якими не користувалися, вже подали позови до суду.

Облаштування КПВВ

“На Мар’їнці  ремонт завершено, тільки не налагоджено водопостачання. На КПВВ Гнутове також проблеми з водою та потрібно покласти асфальт. В Новотроїцькому готуємо проект освітлення. Складніше всього модернізувати КПВВ Майорське – з причини великого навантаження. На даний час для зручності тих, хто перетинає лінію розмежування облаштована зала очікування з опаленням. Наступного тижня розпочнемо монтаж навісної конструкції, причому, без зупинки роботи КПВВ”.

Провокації на релігійному підґрунті

“В Донецькій області склалася спокійна ситуація після створення Православної церкви України, і надалі провокацій не очікуємо. Наразі заяв про переходи парафій від Московського патріархату немає, громади збираються і самостійно приймають рішення щодо релігійних питань. З боку Православної церкви України жодних заходів насильницького спрямування не планується, це я вам 100% кажу. Єдина провокація – священнослужителі Московського патріархату, які постійно проводять свої проповіді і кажуть про неспроможність й неавтентичність української церкви, що нібито вона протизаконна і збирають підписи з особистими даними, а потім невідомо куди їх використовують. Це єдина деструктивна діяльність, яка на теперішній час існує”.

Перейменування Донецької області

“Мені відомо про петицію на сайті Президента України, автор якої пропонує перенесення обласного центру в Маріуполь і перейменування області в Маріупольську. Я не згоден. Донецьк – це Україна, тому маємо залишатися Донецькою областю”.

Перспективи відкриття льодової арени у Краматорську

“Під час будівництва виникли технічні проблеми, які потребують корегування кошторису в сторону здороження. Зараз шукаємо додаткові кошти”.

Для довідки. Початкова вартість будівництва льодової арени складала 54 мільйони гривень. Згідно з умовами тендеру виконавець, краматорська компанія “Крамміськбуд”, повинна була завершити об’єкт наприкінці 2017 року. Але щось пішло не так, і проект виріс у ціні до 83 мільйонів гривень, а термін робіт пролонгувався до грудня 2018 року. Тепер, як з’ясувалося, знов не вистачає коштів.

Новий заступник голови ДонОДА

“Вадим Філашкін буде відповідати за взаємодію з правоохоронними органами, контролювати антикорупційний підрозділ та департамент цивільного захисту населення. Було багато кандидатів на цю посаду, але я обрав саме його. Тому що він з 2014 року працював в поліції Донецької області. Тобто знає людей – починаючи від оперативного співробітника до керівника Головного управління поліції Донецької області. Також знає проблеми місцевих жителів. Найголовніше, він непогано володіє ситуацією в так званій сірій зоні”.

Стратегія розвитку Донецької області

У Донецькій області розроблена стратегія розвитку територій до 2027 року. Вона створена спільно з представниками міст, районів та об’єднаних територіальних громад. 1 березня у Маріуполі буде проведена Рада регіонального розвитку, і нам є що показати. Ми продовжимо відновлення та будівництво опорних шкіл,  продовжимо відновлення критичної інфраструктури та житла, що були пошкоджені внаслідок ведення бойових дій. Є перелік проектів, які ми маємо завершити до 2021 року, але є й проекти, які потребують більше часу на реалізацію”.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies