Онлайн-ігри і концерти: у Краматорську дозвілля переходить в Інтернет через карантин


7479
коментарі відсутні

Онлайн-ігри і концерти: у Краматорську дозвілля переходить в Інтернет через карантин

21 березня у Краматорську мав відбутися концерт популярного серед молоді українського реп-гурту “Курган & Агрегат”, а ще за тиждень до міста мав приїхати колектив “Лінія Маннергейма”, одним з учасників якого є поет і письменник Сергій Жадан. Але ці та інші концерти скасували через запроваджений урядом карантин.

У місті, як і по всій Україні, скасовані й інші культурні та розважальні заходи – виставки, лекції, майстер-класи, театральні вистави тощо. Музеї та бібліотеки – і ті закрилися на карантин.

Події переходять в Інтернет

Втім, навіть попри це, дозвільні заходи у Краматорську відбуваються: вони з концертних залів, кав’ярень, палаців культури перемістилися до Інтернету. Завдяки Мережі краматорці можуть долучатися до культурних подій і при цьому залишатися вдома і не наражати себе на небезпеку підчепити коронавірусну інфекцію.

Так, увечері 21 березня відбулася популярна у Краматорську інтелектуальна гра “Quiz Time”. Цей захід іноді збирає понад сотню гравців, кожного тижня вони змагаються за право називатися найкмітливішими. Упродовж семи раундів команди відповідають на запитання, грають у “Крокодил”, “Камінь, ножиці, папір” чи баскетбол паперовими кульками і таке інше.

Тепер організатори “Quiz Time” ставили запитання під час онлайн-трансляції у Facebook, а команди відповідали через акаунт одного зі своїх гравців. Організатори запевняють, що питання і раунди були влаштовані так, щоб учасники могли гуглити – в офлайн-іграх це суворо заборонено.

Онлайн-концерти

Ще один формат розважальних заходів, який відбуватиметься у Краматорську під час карантину, – музичні онлайн-концерти. Їх організовують видання Kramatorsk Post, молодіжна платформа “Вільна Хата” і музична лабораторія “Tochka”. Слухачам пропонують залишатися вдома, а в зазначений час вийти в Інтернет і насолоджуватися музикою.

Перший виступ відбудеться 22 березня о 17:00, його транслюватимуть у Facebook та на сайті Kramatorsk Post, наступні концерти організатори планують показувати і в Instagram.

Серію онлайн-концертів відкриє краматорський фолк-гурт “Ясноград”, на наступні тижні заплановані виступи рок-музикантів, діджеїв, електронних гуртів і, можливо, класичних виконавців. За словами організаторів, такі онлайн-виступи планують робити кожні вихідні під час карантину.

Бібліотеки і музеї

Попри те, що бібліотеки та музеї пішли на карантин, вони організовують дозвілля для своїх відвідувачів за допомогою соціальних мереж.

Дитяча центральна бібліотека ім. Пушкіна на своїй сторінці у Facebook пропонує розгадати кросворди, подивитися екранізації світової дитячої літератури, ділиться посиланнями на онлайн-читання та театральні вистави.

Музей історії Краматорська на період карантину запустив забавки для дітей та дорослих. У групі Команда Муз у соціальній мережі Facebook майже щодня публікуються ігри, загадки, кросворди, інтерактиви та цікаві факти про Краматорськ.

З огляду на те, що кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 в Україні збільшується і в уряді говорять про можливе подовження карантину, ми ще не довго матимемо можливість насолодитися живою музикою у концертному залі чи театральною виставою у палаці культури. Тож не важко спрогнозувати, що різноманітних онлайн-заходів буде більшати.

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі