Життя Донеччини

Операції з видалення тромбів з артерій головного мозку без розрізів проводять у Краматорську

7993
коментарі відсутні

Операції з видалення тромбів із артерій головного мозку у людей, які перенесли ішемічний інсульт, почали проводити у Краматорську. Один із перших таких пацієнтів  – Сергій Дурандін.

«Був інсульт. Дружина викликала швидку допомогу. Привезли сюди. Вчасно надали медичну допомогу, і ось я тут», – розповідає Сергій.

Ендоваскулярну тромбаспірацію проводять за програмою «Стоп-інсульт». Під місцевим наркозом методом проколу через руку або ногу вводять спеціальний катетер, який заходить до артерій головного мозку та витягує тромб. Саме таким чином відбувається видалення тромбів.

«При неуспішній тромбаспірації за допомогою спеціального інструменту, який називається стент-ретривер, ми проходимо крізь сам тромб, розкриваємо стент. Він, складений у трубочку, проходить через тромб. Зовнішня трубочка знімається, стент-ретривер розправляється, прорізає тромб і фіксує його. І за певний час після фіксації тромбу в стент-ретривері ми можемо повторити тромбаспірацію спільно вже зі стент-ретривером, щоби захопити саме цей тромб, який не вдалося аспірувати звичайним шляхом», – пояснює лікар-невролог Олександр Медвідь.

 

Симптоми інсульту та що робити

 

Першими симптомами інсульту є слабкість у кінцівках, асиметрія обличчя, раптове порушення мовлення та зору. У разі їх появи головне – вчасно звернутися за допомогою. Адже існує так зване «терапевтичне вікно», під час якого лікування є найефективнішим.

«Якщо пацієнт звертається у «терапевтичному вікні», а це 4 години від початку прояву неврологічної симптоматики, йому можна провести сучасне лікування. Диференціювати локалізацію, провести масовано тромболітичну терапію, тобто введення препарату, спрямоване на розрідження тромбу та, у разі неуспішності цієї процедури, провести механічну тромбаспірацію”, – каже завідувач обласним відділенням кардіохірургії Дмитро Узун.

 

Видалення тромбів пройшло успішно

 

Наш пацієнт Сергiй Дурандін за допомогою звернувся вчасно. Після операції відчуває себе задовільно та вже готується до виписки.

«Рука лише трішки у мене погано працює. А мова краще стала, та ходжу вже», – говорить Сергій.

Фінансується програма «Стоп-інсульт» Національною службою здоров’я України. Операції людям проводять безкоштовно.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також