Тимчасове працевлаштування людини, яка втратила постійну роботу та перебуває на обліку в Службі зайнятості, надає можливість покращити фінансовий стан безробітних і одночасно вирішити актуальні для громади питання. Водночас, роботодавці мають змогу оперативно залучити до праці потрібних працівників і закрити існуючи вакансії.
Види громадських робіт
За законом України «Про зайнятість населення», громадські роботи виконуються в інтересах територіальної громади та мають економічну, соціальну та екологічну користь. Такі роботи дозволяють органам місцевого самоврядування вирішувати першочергові проблеми, що з’являються в населеному пункті. Участь безробітних у громадських роботах є добровільною.
Зазвичай людей тимчасово працевлаштовують на комунальні підприємства та підприємства громадських організацій, які об’єднують осіб з інвалідністю.
Найпоширенішими видами громадських робіт є благоустрій та озеленення території населеного пункту, прибирання вулиць, кладовищ, зон відпочинку, упорядкування пам’ятників, розчищення придорожніх смуг тощо. Таким чином, завдяки тимчасовому працевлаштуванню безробітних в громадах підтримуються чистота й порядок.
Також громадські роботи мають соціальну спрямованість – це може бути догляд та надання допомоги особам похилого віку та особам з інвалідністю, супровід осіб з вадами зору. Під час масового звернення за наданням житлових субсидій – інформування населення стосовно порядку отримання субсидій та допомога при оформленні необхідних документів.
Цьогоріч, в умовах поширення коронавірусної хвороби, до оплачуваних громадських робіт додалися заходи, пов’язані з санітарною обробкою транспортних зупинок і комунального громадського транспорту.
Пом’якшення наслідків безробіття
Залучення людей на громадські роботи надає їм можливість легально працювати та мати додатковий заробіток, при цьому зберігаючи виплати з Центру зайнятості. Адже під час громадських робіт безробітні отримують як оплату за виконання таких робіт, так і допомогу з безробіття.
Окрім того, для багатьох при успішному виконанні завдань така тимчасова робота стає постійною. Або нові контакти та навички, отримані під час громадських робіт, стимулюють безробітних до більш активного пошуку постійної роботи.
Організація громадських робіт здійснюється у співпраці Служби зайнятості з органами місцевого самоврядування. Кожного року місцеві органи влади приймають рішення про організацію та види громадських робіт, визначають роботодавців, які прийматимуть тимчасових робітників. Про прийняте рішення повідомляються територіальні Центри зайнятості, які укладають договори з підприємствами, залученими до організації оплачуваних громадських робіт.
За даними Донецької обласної служби зайнятості, в регіоні протягом 2019 року участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли майже 22 тисячі громадян.
Водночас Покровський Центр зайнятості інформує, що у першому півріччі 2020 року до оплачуваних громадських робіт була залучена 581 особа. Люди виконували роботи з благоустрою, упорядковували меморіали й пам’ятники у місті та отримували за це заробітну плату.
До виконання оплачуваних громадських робіт на добровільних засадах залучаються такі категорії осіб:
- зареєстровані безробітні;
- особи, які перебувають на обліку в державній Службі зайнятості як такі, що шукають роботу;
- працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50% робочого часу у зв’язку зі скороченням виробництва.
Фінансування організації оплачуваних громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Особи, залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, мають всі державні соціальні гарантії, що передбачені законодавством про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування thecasinoapps.com. З ними роботодавці укладають строкові трудові договори та вносять записи до трудових книжок.
Період участі в громадських роботах зараховується до страхового стажу, оскільки із заробітної плати осіб сплачується єдиний страховий внесок.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
А где и куда надо обратится у нас в Славянске?