Спостерігачі ОПОРИ на Дніпропетровщині заявляють про високу агітаційну активність кандидатів на пост Президента та продовжують фіксувати нові випадки порушень виборчого законодавства. Тільки в лютому місяці було зафіксовано 25 подібних випадків. Про це 6 березня на прес-конференції розповів Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області.
«Після завершення реєстрації кандидатів в Дніпропетровській області відбулась певна активізація їхніх команд. Загальна агітаційна активність в області оцінюється як висока в порівнянні з січнем 2019 року. В залежності від віддаленості районів та міст обласного значення від обласного центру стан активності може змінюватись. В містах активність більш висока, в сільській місцевості та районах в залежності від дат, від свят, під час візитів кандидатів, відбувається певна активізація агітаційних мереж», – сказав Вадим Головченко.
З початку виборчої кампанії довготермінові спостерігачі ОПОРИ подали до правоохоронних органів близько 80 заяв про виявлені порушення виборчого законодавства. В лютому таких заяв подано близько 25. В ряді районів і міст Дніпропетровської області виявлено на зовнішніх носіях, які перебувають на балансі Дніпропетровської обласної адміністрації, агітаційних матеріалів на користь чинного Президента та кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. Такі білборди виявлені в Кам’янську, Покровську, в Солонянському районі, П’ятихатському районі. Спостерігачі ОПОРИ звернулись до правоохоронних органів.
Між тим, Громадянська мережа ОПОРА оголошує набір громадських спостерігачів, які у день голосування 31 березня 2019 року на виборчих дільницях вестимуть незалежне спостереження за дотриманням демократичних процедур при волевиявленні громадян.
Завданням короткотермінових спостерігачів у день виборів буде:
- спостереження за характером перебігу виборів і наявністю або відсутністю випадків ігнорування чи порушення процедур і правил проведення виборчого процесу під час голосування, підрахунку голосів, встановлення результатів тощо;
- фіксація та оперативне звітування щодо порушень, якщо такі мають місце під час волевиявлення або на інших етапах виборчого процесу;
- отримання протоколу засідання дільничної виборчої комісії по завершенню засідання із підрахунком голосів.
Вимоги до короткотермінових спостерігачів:
- особи, які досягли 18-го віку;
- безпартійність та політична незаангажованість;
- досвід спостереження за виборами;
- проживання у місті спостереження (бажано).
Офіційним спостерігачем не може бути: посадова особа органів виконавчої влади або суду, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, військовослужбовець, особа, яка проходить альтернативну (невійськову) службу.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!