В Україні запущено в роботу сервіс «Оренда.Допомога» для фінансової підтримки малого та середнього бізнесу. Через повномасштабну війну росії проти України багато підприємців вимушені працювати у вкрай складних умовах. Багатьом довелося скористатися програмою релокації бізнеса та евакуюватися у більш безпечні регіони. Деякі підприємці вимушені були частково або повністю зупинити роботу.
Як повідомляється на сайті Фонду державного майна України, новий сервіс підтримки має на меті надати фінансову допомогу бізнесу, який орендує державні об’єкти, для сплати за оренду. Таким чином можна заощадити гроші, щоб відновити підприємницьку діяльність та зберегти робочі місця.
Як працюватиме цифрова платформа «Оренда.Допомога»
Щоб отримати грошову допомогу від донорів орендарі державного майна мають зареєструватися на платформі «Оренда.Допомога».
Необхідно надіслати заяву, в якій заповнити всі обов’язкові поля. Варто, але необов’язково, вказати також додаткову інформацію, яка спонукатиме донорів допомогти саме вам.
Донори ознайомляться з наданою інформацією, при цьому можуть самостійно вибирати розмір грошової допомоги та підприємців, яким нададуть підтримку. У разі виникнення додаткових питань з боку донора, він може зв’язатися безпосередньо з обраним орендарем для уточнення деталей.
Читайте також: Підтримка малого бізнесу: Meta разом із Дія.Бізнес запускає навчальний центр
Своєю чергою Фонд держмайна перевіряє та підтверджує чинність договорів оренди тими підприємцями, які зареєструвались та заповнили анкету для отримання допомоги.
Отримати фінансову підтримку для сплати оренди держмайна можна по всій території України. Жодних обмежень за місцезнаходженням об’єктів оренди не встановлено.
«Разом із тим, варто зазначити, що орендарі державного майна в деяких регіонах, відповідно до рішення Уряду, повністю звільнені від сплати оренди», – йдеться в повідомленні.
Виступити донорами можуть фізичні чи юридичні особи, які бажають підтримати український малий та середній бізнес в умовах війни.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!