Трохи більш ніж місяць тому у Полтавській центральній бібліотеці був відкритий гуманітарний штаб Гірської міської військово-цивільної адміністрації. Він одразу став центром тяжіння не тільки для вихідців з Гірської громади, а з усієї Луганщини та інших регіонів, що потерпають від російської навали.
За цей час штаб розширив коло своїх послуг. Окрім гуманітарної складової, додалося надання юридичних консультацій, проведення майстер-класів, вивчення української мови, перегляд фільмів. Таким чином штаб Гірської громади у Полтаві став таким місцем, де можна отримати допомогу з різних питань, а також цікаво та корисно провести час.
Гуманітарні набори та житло
Через бойові дії та окупацію Луганщини з Гірської громади виїхало понад 25 тисяч жителів. Рятуючись від війни, люди роз’їхалися хто куди. Певна кількість переселенців знайшла прихисток на Полтавщині. Тут, а також в інших містах, де оселилися вихідці з Гірського, місцева адміністрація відкрила гуманітарні штаби.
Гуманітарний штаб у Полтаві розмістився у Центральній бібліотеці. Щоб відкрити осередок та надавати гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам, були залучені міжнародні донори.
«На прохання Гірської міської ВЦА про надання підтримки нашим співвітчизникам доволі швидко відгукнувся Благодійний міжнародний фонд ADRA Ukraine. Гуманітарний вантаж до штабу надійшов вже 2 серпня. Працівники хабу вирішили не чекати офіційного відкриття та розпочали видачу допомоги наступного ж дня», – повідомили в адміністрації.
Офіційно відкриття штабу відбулося 5 серпня. Головним завданням штабу є надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, яку Гірська ВЦА отримує від держави, благодійних організацій, міжнародних організацій. Ця допомога надається переселенцям як особисто у штабі, так і надсилається поштою на підставі заповнених заявок.
«Ми приймаємо переселенців з Луганської області, а також з інших областей України, які до нас звертаються за допомогою. Під час прийому переселенців ми визначаємо потреби, які виникають у людей. Також надаємо юридичні консультації психологічну підтримку, консультації з соціальних питань», – розповіла відповідальна особа за роботу хабу у Полтаві Тетяна Семенова.
Працівники штабу, які є співробітниками Гірської адміністрації, наразі вирішують питання з територіальними громадами Полтавської області щодо визначення вільних будинків, в яких можна зробити ремонт та розмістити вимушених переселенців.
Доступ до правової допомоги
Незабаром відвідувачі Гуманітарного штабу матимуть змогу отримувати кваліфіковану юридичну допомогу. Днями було досягнуто домовленість між Тетяною Семеновою та директоркою Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмилою Бубир щодо надання комплексної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам в Гуманітарному штабі.
Зокрема, вимушені переселенці зможуть отримати правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань, допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру, допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги. Всі ці послуги надаватимуться безплатно, у приміщенні штабу.
Арт-терапія та подолання мовного бар’єру
Співробітники Гуманітарного штабу разом з бібліотекою практикують проведення заходів на різну тематику. Так, нещодавно відвідувачі взяли участь у психологічній арт-терапії «Соціальні зв’язки в новій реальності», яку організувала полтавська громадська організація «Інша жінка» (Dіvergent Woman). В рамках заходу був проведений майстер-клас з виготовлення ляльки-оберегу.
Також у штабі для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у Полтаві, започатковано курси з української мови. Заняття за назвою «Мова має значення» провів філолог, лауреат літературної премії імені М. В. Гоголя, викладач української мови та літератури Полтавського кооперативного коледжу Герман Горяйнов. Цей урок теж ініціювала та організувала ГО «Інша жінка»/Dіvergent Woman Полтава.
Співробітники штабу запрошують на навчання всіх переселенців, які не володіють або погано володіють українською та хочуть подолати мовний бар’єр і вільно спілкуватися рідною мовою між собою.
Гуманітарний штаб знаходиться у Полтаві, на вулиці Алмазна, 6/11 (у приміщенні Центральної бібліотеки). Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 13:00. У штабі можна також зареєструватися на отримання гуманітарної допомоги та залишити заявку на вирішення інших потреб.
Телефон відповідальної особи +38 (099) 978-56-22.
Фото: Гірська міська військово-цивільна адміністрація
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!