Особливості роботи демінерів ДСНС та міжнародних організацій на Донеччині

4048
коментарі відсутні

ДСНС Донеччини

Донецька область є одним із найбільш замінованих регіонів України. Фахівці зазначають, що кожен рік війни потребуватиме близько десяти років розмінування. Очищенням території нині займаються різні організації: від військових та поліцейських саперів до демінерів ДСНС та благодійних фондів. Розмінування земель є невід’ємною складовою у процесах відновлення громад Донеччини. 

 

Зробити регіон безпечним 

Нині виділяють три види розмінування. Військове виконують сапери; до оперативного залучають, зокрема, демінерів ДСНС; а гуманітарним займаються представники благодійних фондів та організацій. Нині на підконтрольній українській владі території Донеччини 61 500 га лише сільськогосподарських земель потребує розмінування. Це приблизно площа 86 тис. футбольних полів. З початку повномасштабного вторгнення піротехнічні розрахунки ДСНС обстежили 10 873 га Донеччини. За цей час вилучили та знищили 65 660 вибухонебезпечних предметів. За словами т.в.о. заступника начальника ГУ ДСНС у Донецькій області Сергія Пишнограєва, пріоритетними напрямками роботи є безпека населення та стала робота об’єктів критичної інфраструктури.

«Основна ціль – зробити регіон безпечним для відновлення нормального життя та розвитку. Знешкодження вибухонебезпечних об’єктів дозволяє убезпечити відновлення об’єктів критичної інфраструктури таких, як дороги, електромережі, водопостачання та інші важливі системи», – зазначив Сергій Пишнограєв.

Особливості роботи демінерів ДСНС та міжнародних організацій на Донеччині - Фото №1

Крім цього, фахівці ДСНС постійно розповідають мешканцям населених пунктів Донеччини про ризики, пов’язані із вибухонебезпечними предметами. Зокрема спілкуються  з ними під час розмінування, поширюють довідкову інформацію у ЗМІ та проводять брифінги. 

Розмінування – крок до відновлення області

Особливості роботи демінерів ДСНС та міжнародних організацій на Донеччині - Фото №2

Організація «The HALO Trust» має багаторічний досвід розмінування територій. Свою діяльність розпочала ще в Афганістані у 1988 році.  В Україні головний офіс «The HALO Trust» до 2022 року знаходився в Краматорську. Загалом на Донеччині та Луганщині працювали 450 людей. Однак після початку повномасштабного вторгнення «The HALO Trust» була змушена перемістити свою базу на Київщину, до Броварів. Це дозволило не лише зберегти свою ефективність, а й розширити масштаби діяльності. Нині на Донеччині через безпекову складову робота організації наразі обмежена. Водночас групи фахівців продовжують проводити нетехнічні обстеження області. Їхня діяльність здебільшого зосереджена на деокупованих районах, де є умови для роботи персоналу. 

«Ми активно використовуємо новітні технології, які суттєво підвищують продуктивність і безпеку роботи. Зокрема дрони з високою роздільною здатністю забезпечують детальну зйомку місцевості, дозволяючи аналітикам визначати місця забруднення вибуховими пристроями», – розповіла медіаменеджерка «The HALO Trust»  Олена Шустова. 

Крім цього, представники організації застосовують штучний інтелект, який допомагає автоматизувати процеси аналізу даних. Однак у районах, де використання техніки неможливе, робота ведеться вручну. Це значно ускладнює процес. 

За словами Олени Шустової, усі роботи з розмінування координують у Центрі протимінної діяльності при Міністерстві оборони України, який і визначає напрями гуманітарного розмінування. «The HALO Trust» також співпрацює з ДСНС, демінери якої першими заходять на деокуповані території для оперативного розмінування стратегічних об’єктів. Після цього організація проводить ретельне обстеження населених пунктів, сільськогосподарських угідь, доріг та інших територій.

Складність розмінування регіонів України пов’язана з високою щільністю вибухонебезпечних предметів і різними типами замінування. За попередніми оцінками, один рік війни потребуватиме близько десяти років очищення від вибухонебезпечних предметів. 

«На Донеччині точні прогнози поки що неможливі, оскільки не завершено технічне обстеження територій. Лише після закінчення війни, деокупації земель і повного обстеження можна буде дати оцінку та визначити обсяги робіт», – зауважила Олена Шустова.

Використання інноваційних технологій і співпраця з державними органами дозволяють «The HALO Trust» ефективно виконувати свою роботу. 

Ганна Бальчінос

Джерела фото: ГУ ДСНС у Донецькій області, «The HALO Trust»

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика