Освітлення пішохідного переходу по вул. Ювілейній м. Волноваха
Історія успіху проєкту «Освітлення пішохідного переходу по вул. Ювілейній» в рамках громадського бюджету м. Волноваха
Автор: Банас Марина Сергіївна
Співавтор: Дмитро Кобзар
Молодіжна громадська організація «Лідер»
У нинішніх складних умовах громада будь-якого населеного пункту України відчуває загострення повсякденних проблем. Різноманітні чинники прямо впливають на невдоволення мешканців їхнім рівнем життя і середовищем. Жителі міст постійно нарікають на недостатньо якісні житлово-комунальні послуги, погану екологію та недосконалу інфраструктуру. Водночас в сучасній Україні недостатньо розвинена культура громадської участі, розподілу відповідальності та спільного прийняття рішень.
Дуже тішить, коли поступово громада стає ключовим гравцем, який визначає пріоритети діяльності, спрямованої на створення безпечного середовища на своїй території. І в цьому сенсі Волноваська громада не є винятком. За останні роки тут спостерігаються серйозні зрушення у зростанні рівня громадської активності. Про це свідчить кількість новостворених громадських організацій, реалізованих проєктів та міні-ініціатив, а також участь громадськості у вирішенні питань із розвитку міста.
Цього разу і я не відмовилась долучитися до активного громадського життя міста. Дізнавшись про оголошення конкурсу партисипативного бюджетування у місті Волноваха, я подала до Військово-цивільної адміністрації проєкт «Освітлення пішохідного переходу по вул. Ювілейній». Проєкт був покликаний вирішити проблему небезпечного перетину пішохідного переходу по вул. Ювілейній у темний час доби, а також комфортного перебування людей на зупинці громадського транспорту.
У проєкті передбачалося монтування точок вуличного освітлення, встановлення попереджувальних світлодіодних знаків, а також улаштування павільйону на зупинці громадського транспорту.
Перемігши в конкурсі Бюджету участі, мій проєкт був підтриманий Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. Спочатку були певні труднощі з пошуком громадської організації для реалізації проєкту, проте завдяки Західноукраїнському ресурсному центру нам вдалося знайти молодіжну громадську організацію «Лідер» з міста Вугледар, яка із задоволенням погодилася допомогти нам його реалізувати.
Після проведення навчань із проєктного менеджменту, які організував Західноукраїнський ресурсний центр, ми спільно з МГО «Лідер» почали готуватися до реалізації проєкту. Можу відзначити, що для нас був важким процес формування бюджету проєкту і укладення договорів. Проте ми впоралися і реалізували його!!!
Сьогодні мешканці дуже вдячні, що є активісти, які звертають увагу на проблеми міста, дбають про людей, про їхню безпеку. Тому я вважаю, що цей досвід у жодному разі не був зайвим і на цьому не треба зупинятися!!!
Хочу подякувати всім партнерам за реалізацію проєкту, а саме молодіжній громадській організації «Лідер», Західноукраїнському ресурсному центру, Військово-цивільній адміністрації м. Волноваха та Програмі ООН із відновлення та розбудови миру. Також бажаю, щоб усі були активними та сприяли сталому розвитку своїх громад і нашої рідної України.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!