Будьте пильними! Зачиняйте двері навіть, якщо біжите до укриття під час тривоги та обстрілів, бо почастішали випадки мародерства.
«Падли ви! Вас знайдуть і покарають! Кожного!» Це звернення до мародерів від міського голови Краматорська. Останнім часом у містах Донеччини збільшилася кількість крадіжок. Так на гарячому у Краматорську вже були піймані шість чоловіків, що намагалися пограбувати крамницю, а також вешталися на території заводу у пошуках легкої поживи.
У Слов’янську поліція також затримала зловмисників, що не гребували у воєнний час чужим майном. Чоловіки віком від 30-40 років залізли до магазину одягу, а також продуктових точок продажу.
Вони вже затриманні і на них чекає суворе покарання. За останніми змінами у законодавстві мародерів можуть запроторити до в’язниці аж до довічного. Найменше на що вони можуть сподіватися, так це стовп ганьби. Такий вже влаштували негіднику у Бахмуті, який за попередньою інформацією, крав колеса на автівках. Місцеві зловмисника прив’язали скотчем до стовпа біля пам’ятника Булавіну, до спини наклеїли напис “Мародер”.
Верховна Рада України прийняла закон про посилення покарання за мародерство під час воєнного стану.
Нагадаємо, народні депутати днями проголосували за законопроєкт “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство”.
Змінами до Кримінального кодексу України доповнено склади злочинів, передбачені в статтях 185, 186, 187, 189, 191 КК України, кваліфікуючою ознакою – вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану. Також підвищено мінімальну межу покарання у вигляді позбавлення волі за ст. 432 КК України з трьох до п’яти років.
Відповідно до закону, крадіжка в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
Статтею 186 ККУ, яка змінена сьогодні, передбачено покарання за грабіж в умовах воєнного або надзвичайного стану – позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.
Статтею 187 передбачено, що заволодіння майном в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна.
Статтею 189 передбачено, що вимагання в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Законом передбачено, що привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!