«Пакунок малюка» чи гроші за нього тепер зможуть отримати жителі тимчасово окупованих територій

4105
коментарі відсутні

«Пакунок малюка» чи гроші за нього тепер зможуть отримати жителі тимчасово окупованих територій

Кабінет Міністрів України спростив процедуру надання одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». Зокрема, право на допомогу від держави тепер мають батьки у разі народження дитини на тимчасово окупованій території України. Відповідне рішення було ухвалене наприкінці грудня 2021 року на засіданні Уряду.

Державну допомогу можна отримати як у натуральному вигляді «Пакунок малюка», так й у вигляді грошової компенсації його вартості. З 1 грудня 2021 року ця сума становить 6300 грн. З 1 липня її буде підвищено до 6603 грн, а з 1 грудня – до 6816 грн.

Допомогу можуть оформити: мати, батько, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини.

Умовою видачі «Пакунка малюка» чи грошової компенсації є реєстрація місця проживання отримувача на підконтрольній уряду України території або якщо він має статус внутрішньо переміщеної особи.

Також необхідно надати українське свідоцтво про народження дитини. У разі його відсутності слід звернутись до суду, щоб встановити факт народження дитини на тимчасово окупованій території. Судове рішення є підставою для видачі українського свідоцтва про народження.

Як отримати «Пакунок малюка»

Для отримання «Пакунка малюка» у натуральному вигляді протягом 30 днів з дня народження слід зробити наступні кроки:

  • подати заяву до місцевого підрозділу соціального захисту населення за місцем постійної реєстрації або за місцем перебування згідно довідки ВПО,
  • додати копію свідоцтва про народження дитини українського зразка.

При цьому більше не потрібно додавати довідку про те, що пакунок не видавався у пологовому будинку.

Для грошової компенсації вартості «Пакунка малюка» визначено більший строк – 12 місяців з дня народження дитини. Щоб її отримати, треба відкрити спеціальний рахунок для соціальних виплат у Приватбанку та звернутися до Центру надання соціальних послуг або до виконавчого органу місцевої ради за місцем перебування чи проживання. Це можна зробити у різний спосіб:

  • особисто надати заяву та документи,
  • надіслати паперові документи звичайною поштою,
  • подати заяву в електронній формі через сервіс е-Малятко.

У разі нарахування грошової компенсації також не вимагатимуть довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».

Кошти, що отримані на спеціальні рахунки у вигляді компенсації вартості «Пакунка малюка», можна витратити лише на товари для дітей у певних магазинах. Їх перелік можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика