Партнерство “Відкритий Уряд” об’єднує зусилля держави та громадськості задля позитивних змін

Як працює багатостороння міжнародна ініціатива, що передбачено планом дій “Партнерство “Відкритий уряд” у 2018-2020 роках, які переваги вже відчувають громадяни, зокрема, й в Донецькій області, розповила представниця Громадського холдингу “Група Впливу” Юлія Каплан. Прес-конференція відбулась у Краматорську, в Антикризовому медіа-центрі.

“Ініціатива була започаткована у вересні 2011 року на Генасамблеї ООН керівниками 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів. Сьогодні до неї приєдналися вже понад 75 країн та 25 субнаціональних урядів. Україна в Партнерстві “Відкритий Уряд” з 2011 року. За цей час спільно з громадянським суспільством реалізовано 3 дворічні плани дій”, – повідомила Юлія Каплан.

Внаслідок впровадження цієї Ініціативи в Україні з 2012 року ми вже маємо цілу низку важливих результатів. Зокрема це електронні декларації для державних службовців, можливість подання електронних петицій, державне фінансування політичних партій, система електронних публічних закупівель “ProZorro”, доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів та інші. Ці ініціативи несуть позитивні зміни у життя кожного українця.

З 2015 року працює Закон про електронні петиції, який дає можливість почути голос громадськості та бути розглянутими. На сьогодні для нас звичним стає діяльність Центрів надання адмінпослуг, запровадження яких теж належить до ініціативи “Відкритий уряд”.

Юлія Каплан презентувала 17 нових пріоритетів Плану дій Уряду України на 2018-2020 роки, які були визначені за допомогою та активної участі громадськості. Серед нових завдань ще більш трансформаційні реформи. Ось, наприклад, чотири з них:

  • Створення Порталу інфраструктурних даних, на якому можна буде прослідкувати всі етапи та складові будівництва інфраструктурних об’єктів (доріг, аеропортів, портів тощо). Це є особливо актуальним у контексті планів розбудови дорожньої мережі до 2022 року з бюджетом у 300 млрд грн.
  • Забезпечення прозорості інформації щодо забруднень навколишнього середовища, зокрема вільний доступ громадськості до екологічної інформації та екологічних перспектив.
  • Створення інтерактивної карти територій, забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами.
  • Посилення контролю громадськості за законністю процедури державних закупівель “Prozorro” з можливістю подання електронних петицій.

Одним з ключових пріоритетів ініціативи “Відкритий уряд” є впровадження місцевих програм, що передбачає врахування інновацій та пропозицій від місцевих органів влади і громадянського суспільства. Громадські організації мають можливість не тільки моніторити ситуацію, але і долучатися до розробки та надавати пропозиції до запровадження окремих сервісів.

На сьогодні в Україні вже існують успішні практики такого партнерства у Полтавській, Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській областях. На Донеччині гарним прикладом є Громадський бюджет – використання бюджетних коштів за ініціативою мешканців громад.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies