Стартував новий масштабний проект від ДніпроОДА «Шляхами Героїв». Минулого тижня відбулися перші екскурсії. Хоча екскурсіями їх назвати було б не дуже точно. Все ж таки вони більше схожі на квести. Отже перші групи старшокласників пройшли це: з’їздили до 25-ї повітрянодесантної бригади у Гвардійському, відвідали в Дніпрі Музей АТО, Алею пам’яті та центр допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА.
Патріотичні тури для школярів організували ДніпроОДА разом із 25-ю повітрянодесантною бригадою. Ідею підтримали АТОвці та волонтери, які погодилися стати гідами у цих турах. Тури відбуваються кожен понеділок, вівторок, четвер і п’ятницю. Екскурсія абсолютно безкоштовна. Дітей годують в Гвардійському. Тури супроводжують професійні екскурсоводи. Які дають відповіді на будь-які питання дітей.
«Основна ідея – дати дітям можливість особисто пересвідчитися – наші сучасні герої – ось вони, поруч із нами. Про героїчні історії вони дізнаються «з перших вуст», а не з телевізору чи Інтернету», – розповів офіцер 25-ї повітрянодесантної бригади Ігор Чорнобай.
Діти не тільки слухають цікаві та захоплюючі історії. Їм дають можливість хоч на короткий час відчути себе справжніми десантниками. У цьому вже пересвідчилися старшокласники з сіл Широківського та Нікопольського районів.
«Я у захваті – це чудова ідея. Ми хоч трішечки починаємо розуміти, що таке підготовка до військових дій та війна взагалі», – поділилася учениця Кам’янської школи Нікопольського району Аліна Горцева.
Хлопці та дівчата «стрибали» з літака та залазили в танк, а ще – покуштували солдатської їжі.
«Гвинтокрили дуже класні, та й взагалі сподобався десантний полігон. І обід дуже смачний» – поділився враженнями учень Придніпровської школи Нікопольського району Єгор Стеценко.
Після Гвардійського діти побували на місці, де розпочався Дніпровський майдан – площі біля ДніпроОДА. Завітали й всередину – там вони побували у холі, де постійно проходять фотовиставки світлин із АТОвцями, подивилися на буккросинг, зіграли партію в теніс та погладили кота Тигра.
Завершили тур екскурсії до Алеї пам’яті загиблим бійцям біля ДніпроОДА та Музею АТО.
«Наш проект дає дітям можливість побувати на таких уроках мужності – не за партою, а на полігонах. Послухати розповіді бійців та ознайомитися з бойовою технікою. Діти Дніпропетровщини долучаються до реальної сучасної історії – а вона твориться у них на очах. Наше завдання, розповісти дітям, завдяки кому вони мають можливість ходити в школу, а не сидіти в підвалі під обстрілами. Пафосно? Так! Це реалії нашого дня. Герої – це не фото в енциклопедії, це – реальні хлопці з сусіднього двору», – розповіла радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.
Оцінив роботу колег і радник голови ДніпроОДА Юрій Голик:
«Напевно, ми могли б бути класичною ОДА, піти в себе і займатися малозрозумілими бюрократичними речами. Тим більше, ніхто нас впроваджувати цю програму не зобов’язував. Але хочеться, щоб діти з усієї області, з дитинства розуміли ціну, яку Україна платить за свою Незалежність. І щоб зрозуміли вони це не на нудних наданих уроках “політінформації”. Шкода, що в мої шкільні роки з подібного були тільки щорічні екскурсії в краєзнавчий музей, який ми і так знали напам’ять».
Минулого тижня квест вже пройшли школярі з Широківського та Нікопольського районів Дніпропетровської області. Тури триватимуть з вересня до грудня 2017 року – за цей час «Шляхами героїв» пройдуть близько п’яти тисяч школярів. Навесні тури відновляться.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!