Педагогам Донеччини створено умови для продовження роботи

Педагогічні працівники Донецької області можуть працевлаштуватися на новому місті, або працювати за сумісництвом навіть без трудової книжки. Також їм продовжують виплачувати заробітну плату за основним місцем роботи та розробляють механізм нарахування пенсії у разі втрати документів.

Водночас вчителями, які на окупованих територіях перейшли на бік колаборантів, займається Служба безпеки України.

Про особливості роботи освітян Донеччини в умовах війни розповіла директорка департаменту освіти Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Сідашева.

Можливості працевлаштування

Багато вчителів Донеччини, які вимушені були тікати від російської навали, втратили важливі документи, серед них і трудові книжки. Однак і в такому випадку вони можуть працевлаштуватися, отримувати зарплату та продовжувати педагогічний стаж. Причому їм дозволено поєднувати основну роботу з викладанням у тимчасовому місці проживання.

«Якщо людина виїхала в інший регіон без документів, вона все одно може отримати роботу у навчальних закладах. Для цього треба просто завести нову книжку. Також  вчителі Донеччини мають право працювати за сумісництвом. В умовах воєнного часу зняті обмеження щодо тривалості часів сумісництва. Більш того, багато шкіл в Україні та в Києві зацікавлені в тому, аби прийняти на роботу наших вчителів. Це і підтримка людей, і заповнення наявних вакансій», – підкреслила Тетяна Сідашева.

В цей складний час багато питань виникає у педагогічних працівників, які збираються на пенсію, але чиї документи втрачені. Добре, якщо людині створили електронну трудову книжку. В іншому випадку їм радять звертатися за роз’ясненнями до Пенсійного фонду. Також у Верховній Раді України зараз опрацьовується механізм відновлення трудового періоду, проходження атестацій тощо.

Окрема ситуація – нараховування стажу вчителям, яких примусово депортували до Росії. Всі ці питання потребують прийняття нестандартних рішень.

Особливості півдня Донеччини

У Маріуполі, який вже понад місяць знаходиться в облозі та під постійними обстрілами, виникла надскладна ситуація. На даний час з 2228 педпрацівників на зв’язок вийшли лише 1200. Директорка міського департаменту освіти й досі не виходить на зв’язок, доля її невідома. Тому на цю посаду був призначений Микола Чайкін.

«Він зміг поновити необхідні документи та печатки, що потрібні казначейству для нарахування зарплати. Також взяті банківські платіжки, щоб обчислити педагогам середньомісячну заробітну плату, як це передбачено Міносвіти на період воєнного часу. Тож маріупольські вчителі ось-ось зможуть отримати виплати», – сказала Тетяна Сідашева.

Начальниця волноваського відділу освіти змогла вчасно вивезти всі документи, тож з зарплатою проблем не буде. Також незабаром буде вирішене питання по Сартанській і Мангуській громадам. Водночас невирішеною залишається ситуація по Кальчицькій, Мирнінській, Хлібодарівській та Ольгинській громадам.

«Ці начальники відділів не вийшли на зв’язок, ми не знаємо, де знаходяться документи. Тому наразі неможливо виплатити зарплату навіть тим педагогам, які виїхали на безпечну територію України. У зв’язку с цим ми опрацьовуємо разом з Кабміном та Верховною Радою можливість все ж таки підтримати наших працівників», – зазначила керівниця департаменту освіти.

На педагогів-колаборантів чекає покарання

Вже відомо, що деякі працівники шкіл Донеччини пішли на співпрацю з російськими окупантами. Дані про педагогів, які співпрацюють з окупантами, будуть передавати до Служби безпеки України. Згідно із законом, вони відповідатимуть за свої вчинки перед державою. Люди, яких визнають винними, будуть покарані за статтею 111 Кримінального кодексу «Державна зрада».

«Але не всі люди такі. Багато хто з вчителів, які там залишилися, відмовляється йти працювати на окупантів – навіть не отримуючи заробітну плату, але маючи в серці Україну», – наголосила Тетяна Сідашева.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (1)

Цей сайт використовує cookies