Пенсія для переселенців: як оформити і що потрібно

10209
коментарі відсутні

Пенсія для переселенців: як оформити і що потрібно

Нині отримати пенсію в Україні можуть ті громадяни, які досягли 60 років і мають відповідний страховий стаж. Також ці соціальні виплати одержують особи, які змушені були виїхати з тимчасово окупованих територій.

 

Які документи необхідні переселенцям для отримання пенсії

 

Аби отримувати пенсію людям, які мають прописку на тимчасово окупованих  територіях, треба звернутися до будь-якого управління соціального захисту населення на підконтрольній Україні території за довідкою внутрішньо переміщеної особи. Вже потім можна йти до Пенсійного фонду України із відповідною заявою та пакетом документів. Зокрема, серед них такі:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • документи про стаж (трудова книжка, військовий квиток, диплом про навчання тощо);
  • документи про заробітну плату за 5 років страхового стажу;
  • документи, що посвідчують особливий статус особи (посвідчення ветерана війни, учасника ліквідації на ЧАЕС, донора тощо);
  • довідка внутрішньо переміщеної особи;
  • фото для пенсійного посвідчення.

 

Хто з переселенців може отримувати пенсію без довідки ВПО

 

Можливість одержання пенсії переселенцям без оформлення довідки ВПО законодавчо була закріплена лише у серні 2019 року. Зокрема, таке стало можливим для тих, хто до початку бойових дій на сході не був пенсіонером, а також нині має зареєстроване місце проживання на підконтрольній Україні території.

Крім цього, у тих громадян, які відмовилися від довідки ВПО, також мусить бути прописка на підконтрольній території. До того ж людина має постійно проживати там, де органи державної влади здійснюють свої повноваження.

Ті ж, хто відмовився від довідки ВПО та має реєстрацію на підконтрольній території, Пенсійним фондом України все одно вважаються переселенцями, тому мають проходити ідентифікацію в Ощадбанку. Окрім цього, вони  не повинні знаходитися на тимчасово окупованих територіях понад 60 днів.

 

Як переселенцям відновити виплату пенсії

 

Аби з’ясувати причину, з якої переселенець перестав отримувати пенсію, йому необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації довідки ВПО. Призупинити виплати можуть за таких умов:

  1. Якщо довідку внутрішньо переміщеної особи скасовано на підставі Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
  2. У випадку, коли людина вчасно не пройшла фізичну ідентифікацію в Ощадбанку.
  3. Пенсійний фонд України може припинити виплату пенсії, якщо від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування надходить обґрунтована інформація про те, що особа повернулась до покинутого місця постійного проживання або подала документи із недостовірними даними.

Якщо переселенець звертається в УСЗН впродовж 60 днів, то виплати йому поновлюються з моменту призупинення. Тоді людина має право звернутися до управління ПФУ із заявою про відновлення пенсії. За 15 робочих днів проводиться перевірка інформації про місце проживання людини. Далі протягом 5 днів комісія розглядає питання про призначення або відмову виплат та направляє своє рішення до управління Пенсійного фонду. Виплату пенсії поновлюють протягом 10 днів.

Періодично переселенці-пенсіонери мають проходити фізичну ідентифікацію у будь-якому відділенні Ощадбанку. Якщо людина таку перевірку не проходить, то банк призупиняє виплату пенсій. Однак, згідно з Постановою № 637 на період дії карантину, пов’язаного з поширенням COVID-19, та протягом 30 днів після його скасування, Ощадбанку забороняється зупинення соціальних виплат.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика