Пенсійна реформа 2017: без надії сподіваюсь
Як оцінюють зміни в пенсійному забезпеченні пересічні містяни і чого очікують від пенсійної реформи? З таким питанням журналісти АКМЦ звернулися до жителів Дружківки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Підвищення пенсій у 2025 році: кому доплатять 590 грн
У 2025 році в Україні окремі категорії громадян зможуть розраховувати на доплату до пенсії у розмірі 590 гривень. Це доплата у розмірі 25% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що станом на цей рік становить 2361 грн. Про це розповідають Новини.Live
Хто має право на доплату
Підвищення пенсії передбачене для родин загиблих ветеранів війни, відповідно до закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Воно може бути призначене незалежно від виду пенсії — головне, щоб громадянин мав один із таких документів:
-
посвідчення члена сім’ї загиблого;
-
посвідчення інваліда війни;
-
посвідчення учасника бойових дій;
-
посвідчення учасника війни;
-
посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.
Як отримати підвищення
Для призначення доплати необхідно звернутися до Управління Пенсійного фонду України за місцем проживання. Процедура включає:
-
написання заяви;
-
надання посвідчення члена сім’ї загиблого військовослужбовця (та його копії).
Які ще пільги доступні родинам загиблих
Окрім підвищеної пенсії, для членів родин загиблих ветеранів передбачені:
-
безкоштовне медобслуговування у прикріплених закладах;
-
безкоштовні ліки за рецептами;
-
50% знижка на оплату житлово-комунальних послуг;
-
право на першочергове забезпечення житлом;
-
переважне право залишитися на роботі при скороченні;
-
безкоштовне зубопротезування;
-
санаторно-курортне лікування за рахунок держави.
Додатково
Рекомендується перевірити, чи актуальні документи для подання в ПФУ, і за потреби оновити посвідчення через органи соцзахисту.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Уряд спростив порядок отримання пенсій для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях
Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку виплати пенсій і страхових виплат для внутрішньо переміщених осіб, громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), та тих, хто виїхав за кордон після початку повномасштабного вторгнення. Рішення спрямоване на уніфікацію правил і спрощення доступу до виплат.
Нововведення:
- Відтепер пенсії можна отримувати на рахунок у будь-якому банку України, а не лише через Ощадбанк.
- Щорічна фізична ідентифікація для пенсіонерів, які проживають на ТОТ або за кордоном, є обов’язковою і має проводитися до 31 грудня кожного року.
- Якщо ідентифікація не пройдено, пенсійні виплати тимчасово припиняються до моменту її проходження.
- Для підтвердження права на виплату необхідно мінімум раз на пів року здійснювати фінансову операцію з рахунку, якщо фізична ідентифікація не проводилася.
- Обов’язково подавати заяву про неодержання пенсії від рф, якщо особа проживає на ТОТ або виїхала звідти.
Фізична ідентифікація — це підтвердження факту, що особа жива та особисто отримує соціальні виплати. Ідентифікацію можна пройти трьома способами:
- Особисто у ПФУ, банку або консульстві.
- Через електронний кабінет ПФУ за допомогою Дія.Підпис.
- Відеоідентифікація через обраний месенджер або сервіс відеозв’язку (Google Meet, Zoom тощо).
Якщо пенсію припинено, виплати поновлюються після проходження ідентифікації, у тому числі шляхом подання заяви онлайн або поштою.
Усі нововведення мають на меті забезпечити рівні умови для доступу до пенсійних виплат незалежно від місця перебування громадянина України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Розмір пенсії після реформи залежатиме не від розміру зарплати
Розмір пенсії у новій реформі залежатиме не від заробітної плати, а від розміру внеску, який людина сплатила з зарплати та періоду сплати цих внесків. У Мінсоцполітики кажуть, що вже робили тести й виявилося, що люди, які мають великі доходи сьогодні, можуть мати найнижчі пенсії. Особливо це стосується ФОПів.
Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак на Zoom-конференції про майбутнє солідарної пенсійної системи, повідомляє РБК-Україна.
«Ми передбачаємо, що в новій реформі розмір пенсії залежить від розміру внеску, який людина сплатила з зарплати. Не від зарплати. Тому що коли ми говоримо, що це залежність від зарплати, то у людини, яка отримує тіньову зарплату чи отримує зарплату як ФОП 3 групи, але сплачує внесок з мінімалки, він заходить в непорозуміння», — пояснила Марчак.
За словами заступниці міністра, формула передбачає розмір пенсії залежний від сплати внесків і періоду сплати внесків. У Мінсоцполітики вже робили тести й з’ясували, що люди, які мають, наприклад, найбільші доходи сьогодні, будуть мати найнижчі пенсії.
«Тому, що вони працюють як ФОПи у сфері IT та аутсорсингу, і сплачують внески тільки з мінімальної заробітної плати. І вони не знають, що їхній розмір пенсії залежить не від їхньої заробітної плати, які вони отримують на руки, а від обсягу внесків, які люди сплачують», — зазначила заступниця міністра.
Читайте також: З 1 березня на 11,5% зростуть пенсії для понад 10 млн українців
За її словами, значна кількість громадян не розуміють, яким чином їхня пенсія залежить від результатів роботи сьогодні.
«На сьогодні ми, як міністерство, розробили проєкт закону про реформу солідарної системи, проєкт закону про запровадження накопичувальної системи. Ми зараз працюємо, щоб ці законопроєкти подати на розгляд уряду і після того на розгляд ВР. І ми працюємо над тим, щоб запропонувати розробити в цьому році дизайн того, як може виглядати система професійних пенсій в майбутньому», — додала Марчак.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Понад чверть українських пенсіонерів отримують менше 3000 гривень
В Україні налічується 10,34 млн пенсіонерів. При середній пенсії на кінець 2024 року у 5 789 гривень 26% з них отримують пенсійні виплати менше 3 000 грн.
Таку інформацію оприлюднив Опендатабот.
За даними Пенсійного фонду середня пенсія в Україні за 2024 рік зросла на 7,5% і складала 5 789 гривень. Зафіксована торік інфляція, за офіційними даними НБУ, склала 12%.
За три роки від початку повномасштабного російського вторгнення кількість пенсіонерів у країні зменшилася на 497,5 тисяч і наразі складає 10,34 млн осіб.
Найвищі виплати традиційно у пенсіонерів в Києві — 8 017,65 грн. Це більш ніж на третину вище за середній показник по країні. Найменші виплати у Тернопільській області: 4 484,69 грн, що на 23% менше за середнє значення.
26% або 2,68 млн пенсіонерів отримують менше 3 000 грн. Середній розмір такої пенсії — 2 759,86 грн. Ще 1,26 млн осіб (12%) отримують пенсію понад 10 000 грн, у середньому — 15 379,97 грн. Зауважимо, що саме таких пенсіонерів за три місяці поменшало найбільше: аж на 51,5 тис. осіб.
Близько 27% пенсіонерів продовжують працювати і наразі в середньому отримують 6 302,76 грн пенсії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Для пенсіонерів, що евакуювались з Донеччини, спростили умови отримання пенсій
Уряд спростив для евакуйованих з Донеччини пенсіонерів умови отримання пенсій. Відтепер жителі, що виїхали з 80 населених пунктів області, зможуть отримувати виплати у відділеннях «Укрпошти» без звернення до Пенсійного фонду України.
Про це повідомила пресслужба АТ «Укрпошта».
«У зв’язку з переміщенням людей з прифронтових територій урядом запроваджено механізм термінових виплат пенсій та грошової допомоги, які фінансуються Пенсійним фондом України. Цей механізм діє для низки населених пунктів Донецької області», — йдеться в повідомленні.
Люди, які отримували пенсії в окремих населених пунктах, можуть отримати виплати у стаціонарних відділеннях Укрпошти по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій.
Читайте також: Пенсійний фонд Донеччини надав понад 79 тисяч консультацій через телефони «Гарячої лінії»
Загалом послугою можуть скористатися евакуйовані мешканці з понад 80 населених пунктів. Побачити перелік можна за посиланням. Для цього потрібно звернутися з паспортом до відділення у період з 4 по 25 число кожного місяця.
За словами генерального директора компанії Ігоря Смілянського, щоб отримати кошти, не треба ходити до Пенсійного фонду чи в інші установи.
«Пенсія буде доступною в будь-якому найближчому відділенні Укрпошти там, де ви знайшли свій тимчасовий прихисток», — зауважив він.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!