Перекази від родичів, повернення позики та банківська таємниця: що варто знати українцям

Отримання подарунку від родичів, в тому числі у вигляді грошових коштів, отриманих на розрахунковий рахунок не підлягають ані декларуванню, ані оподаткуванню. Такі грошові перекази не є об’єктом оподаткування і не потребують декларування. Крім того, не оподатковується повернення позики.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Зокрема він зазначив, що відповідно до Податкового кодексу України, подарунки та спадщина від близьких родичів – а саме чоловіка, дружини, дітей, батьків, дідусів, бабусь, братів, сестер та онуків – не обкладаються податком і не підлягають декларуванню, незалежно від форми передачі, зокрема, і через банківський рахунок.

Також не оподатковується повернення позики. Якщо особа отримала або повернула поворотну фінансову допомогу – це не є доходом і, відповідно, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб чи військовим збором. Та й сам по собі платіж, за словами Гетманцева, не є підставою для декларування чи оподаткування, якщо він не є доходом, отриманим від податкового агента або підприємця.

Чи може податкова бачити рух коштів на картах?

Окремо посадовець наголосив, що Державна податкова служба не має доступу до банківських рахунків громадян. Процедура розкриття банківської таємниці є надзвичайно складною й потребує рішення суду. За його словами, навіть у випадках із мільярдними втратами у банках,  судові процедури тривають роками.

Також він запевнив, що держава не планує змінювати політику щодо банківської таємниці принаймні до завершення війни та реформи податкової системи.

Зазначимо, що НБУ також заперечує можливість надання безконтрольного та необмеженого позасудового доступу до банківської таємниці для будь-якого органу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies