Перелік спеціальностей, за якими можна отримати безкоштовний ваучер на навчання, збільшено вдвічі

Перелік професій та спеціальностей, за якими можна отримати безкоштовний ваучер на навчання в центрі зайнятості, збільшили вдвічі.

Діапазон вибору розширили з 70 до 123 варіантів.

Про це повідомили в Державній службі зайнятості.

«На сьогодні вже маємо 123 професії та спеціальності, за якими здійснюється навчання за ваучером. Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, майже вдвічі розширено перелік професій та спеціальностей, за якими віднині може бути виданий ваучер», – ідеться в повідомленні.

Перелік поповнили професіями, що є наразі затребуваними в роботодавців. Зокрема, це: бетоняр, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, муляр, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, оператор котельні, провідник пасажирського вагона, продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, службовець на складі (комірник), слюсар будівельний, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, штукатур тощо.

Читайте також: Робота для жінок: на яку підтримку держави можна розраховувати

Також пройти безкоштовне навчання тепер можна й за сучасними спеціальностями, такими як: автоматизація, біотехнології та біоінженерія, гірництво, деревообробні та меблеві технології, дизайн, дошкільна освіта, економіка, енергетичне машинобудування, залізничний транспорт, інформаційні системи та технології; комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка,  комп’ютерні науки, маркетинг, мікро- та наносистемна техніка, озброєння та військова техніка, підприємництво та торгівля, терапія та реабілітація, туризм і рекреація, теплоенергетика, фізична культура і спорт, цивільна безпека.

«Обирати місце навчання можна з-поміж професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності за затвердженим Міністерством економіки Переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер», – додали в пресслужбі.

Вартість ваучера не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі це майже 27 тис. грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies