Цифрові можливості, безпекова та політичні складова – це намагаються врахувати у процесі відновлення України. Конференція «Переосмислення відбудови: українські громади на лінії перемоги» зібрала у Києві представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Захід організували представники ГО «Агенція відновлення та розвитку», ГО «Центр економічного зростання «LRHub» та ГО «Фундація інституційного розвитку» за фінансової підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI).
103 енергооб’єкти вдалося захистити від уламків ракет та безпілотників Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури. Такі цифри озвучили під час конференції «Переосмислення відбудови: українські громади на лінії перемоги». У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Зокрема обговорили зміни, які з’явилися після повномасштабного вторгнення.
Ми тоді не займалися цивільним будівництвом взагалі. Це було дорожнє агентство, ми займалися тільки дорогами. За рік нам дуже важко було ввійти в цю історію тому, що цивільне будівництво – це зовсім інша сфера. На даний момент нашою командою, командою на місцях вже розпочато 352 будівництва, – Мустафа Наєм, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури
Також учасники конференції шукали шляхи подолання викликів, які нині є у процесі відбудови України. Серед них як політична, так і безпекова складова.
Ми маємо чергові вибори в 25-ому році, восени 25-ого року місцеві. Ці місцеві вибори є важливими, але немає визначеності, як вони будуть відбуватися, чи вони будуть відбуватися, – Євген Глібовицький, директор «Інституту фронтиру». – Точно так само обмежуються горизонти планування, обмежуються браком безпеки.
Пропонують враховувати цифрові можливості під час відновлення у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури. Одна з таких – систем «Dream», де в реальному часі можна побачити всі етапи реалізації проєктів з відбудови. Нині запровадили ще одну цифрову платформу – Геоінформаційну систему моніторингу та оцінки регіонального розвитку.
Однак саме ГІС-система, яка аналізує та моніторить саме стратегічні документи: і національного, і регіонального, і місцевого рівнів. І в той самий час вона дасть нам можливість бачити по соціально-економічним індикаторам, що взагалі відбувається на місцевому та регіональному рівні, – Олександра Азархіна, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України
За словами заступниці міністра, системи «Dream» та «ГІС» є суміжними. Нині у «Dream» завантажено понад 3300 проєктів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!