Переселена з Вугледару робототехніка охопить 1,5 тисячі дітей на заході

Переселенка Анна Теличко, яка на Донеччині розвивала мережу робоклубів та вчила дітей програмуванню, після другого переселення на Рівненщину почала проводити майстер-класи з робототехніки для дітей у трьох областях на заході України.

Втеча від війни та гранти на майстер-класи

Анна Теличко до Вугледара разом з родиною приїхала в 2014 році з Донецька, через початок військових дій та окупацію її рідного міста. Разом з чоловіком та однодумцями з ГО «Територія сталого розвитку» відкрила робоклуби у Вугледарі, Кураховому та Новотроїцькому під Волновахою. У лютому 2022 року була змушена знов тікати від війни, цього разу подалі від Донеччини.

Оговтавшись після переїзду та облаштуванні нового життя, змогла повернутись до улюбленої справи: вчити дітей та підлітків робототехніці, пояснювати, наскільки цікавим може бути програмування. ГО «Територія сталого розвитку» почала шукати можливості, як продовжити розвивати дітей. Написали понад 10 грантів на міжнародні організації. Майже водночас пройшли два проєкти щодо проведення безкоштовних майстер-класів з робототехніки та програмування для дітей ВПО та місцевих віком від 6 до 15 років.

Майстер-класи «Погляд у майбутнє» протягом трьох місяців мають охопити 750 дівчаток та хлопчиків віком від 6 до 15 років у трьох областях – Рівненська, Хмельницька та Волинська.  ГО «Територія сталого розвитку» проводить ці майстер-класи у  рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Проєкт «Дівчата можуть» спрямований на залучення до майстер-класів з програмування та робототехніки дівчат віком від 6 до 15 років з двох областей: Рівненської та Хмельницької. Ці майстер-класи відвідають 750 дівчат.

Читайте також: Документалку про робоклуб з Вугледару зніматимуть на Docudays UA – 2023

Співпраця заради дітей

Майстер-класи «Погляд у майбутнє» стартували з середини липня. Проєкт «Дівчата можуть» триває паралельно, усі заняття відбуватимуться до середини вересня. За словами Анни Теличко, освітяни в регіонах завжди йдуть назустріч, коли ГО домовляється про проведення заходів.

«У Рівненській області співпрацюємо з обласним департаментом освіти та науки. Допомагають з наданням приміщень для зустрічей. У Дубному заняття проходять на базі центру технічної творчості. У Рівному діти записуються, приходимо до школи. Завжди шукаємо таке приміщення, щоб у разі повітряної тривоги могли перевести дітей до бомбосховища», – розповідає про організаційні моменти Анна Теличко.

У Хмельницькій області ГО «Територія сталого розвитку» співпрацює з місцевим управлінням освіти. На Волині  – з обласною дитячою бібліотекою в Луцьку. Завжди підтримують інформаційно та організаційно, вдячна організаторка майстер-класів.

Для занять використовують обладнання, яке вдалось вивезти з робоклубу в Кураховому. У Вугледарі в приміщення робоклубу було пряме влучання, звідти врятувати нічого не змогли. Щось довелось докупити, аби відремонтувати конструктори та обладнання. Кожна дитина, яка приходить на майстер-клас, отримує книжку в подарунок, їх закуповували враховуючи вік учасників майстер-класів.

Зародити цікавість у новачків

«Найчастіше приходять діти, які раніше не мали жодного досвіду з робототехніки, для обраних регіонів цей напрямок новий, – розповідає Анна. Не вистачає обладнання та фахівців. Можна було б розвивати на базі шкіл, але така робота –  додаткове навантаження для вчителя інформатики, треба передбачити оплату його праці».

Записався на майстер-клас в Хмельницькому хлопчик-переселенець з Волноваського району, який у робоклубі не встиг зібрати робота-динозавра. Але такі випадки, коли приходять діти з досвідом – вони скоріше виключення. Усе, що дізнаються на майстер-класі – це нова інформація, яка може спонукати до подальших занять.

За словами організаторки майстер-класів, заняття проходить за сучасними освітніми STEM – методиками та дозволяють за дві години «прокачати» у дитини навички не тільки з програмування та конструювання, але й критичного мислення.

Наразі важливо, аби діти відволікались від війни, розвивались та отримували позитивні емоції. Цього під час занять удосталь.

«Розуміємо, що тільки одного майстер-класу мало. Але дітям та підлітками важливо показати, що є такі можливості програмування, зацікавити їх», – зазначає Анна.

Фото: ГО «Територія сталого розвитку»

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies