Переселенці-2022: як отримати статус внутрішньо переміщеної особи та що він дає

Через вторгнення російських військ велика кількість українців покинула свої домівки та мусила шукати прихисток в інших місцях – хто в Україні, хто за кордоном. В залежності від того, куди перемістилася людина, призначається її статус. Ті, хто виїхав за кордон, вважаються біженцями. Громадяни, які переїхали з одного регіону в інший, щоб врятуватися від війни, і при цьому залишились на території України, є внутрішньо переміщеними особами.

У Верховній Раді України розтлумачили, що таке статус внутрішньо переміщеної особи та чим він може зарадити у скруті.

Що дає статус ВПО

Статус внутрішньо переміщеної особи дає:

  • Можливість отримати безоплатне тимчасове проживання протягом 6 місяців з моменту взяття на облік ВПО. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено.
  • Надання щомісячної адресної допомоги.
  • Отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем фактичного перебування (наприклад, соціальні виплати, пенсії тощо).
  • Забезпечення ліками.
  • Надання гуманітарної та благодійної допомоги.

Як та де оформити статус ВПО

  • На новому місці перебування звернутися із заявою до відділу соціального захисту населення (функціонують при районних військових адміністраціях), або до міських виконавчих органів за місцем проживання. Форму заяви можна скачати тут.
  • Заяву власноруч заповнюють ВПО та неповнолітні діти, заяву за малолітних дітей подає законний представник. Якщо малолітня дитина без супроводу дорослих, заяву може оформити її родич або представник органу опіки.

Разом із заявою необхідно подати документ, що посвідчує особу або свідоцтво про народження дитини.

  • Якщо у документі відсутні відомості про реєстрацію місця проживання, де триває війна, потрібно подати докази проживання. Це може бути військовий квиток, трудова книжка, документи на право власності, свідоцтво про освіту, медичні документи.

Підтвердженням статусу ВПО є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (1)

  • Чому не працює система реєстру ВПО.
    Більше висне, ніж працює.

Цей сайт використовує cookies