Переселенці отримають власне житло у Рубіжному на Луганщині

Будинок на 107 квартир планують здати до кінця цього року. Заселення у новобудову чекають сім’ї зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які працюють у бюджетній сфері. Будівництво тривало п’ять років, супроводжувалося судовими позовами та зміною підрядника. Нарешті довгобуд дев’ятиповерхівки у Рубіжному буде завершено. Про це повідомив голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай у своєму відеозверненні.

Можна заселятися та жити

Будинок на вулиці Будівельників має привабливий вигляд і дуже відрізняється від сусідніх. Ззовні здається, що він вже готовий до заселення, але внутрішні роботи ще тривають.

У будівлі три секції, у кожній встановлені нові ліфти. Під’їзди відповідають вимогам безбар’єрності, кожен обладнаний внутрішнім і зовнішнім пандусом.

До будинку підведено газ та електрику, завершено підключення до водопровідної мережі та каналізації. Щодо обігріву, то в кожній квартирі передбачено автономне опалення.

Житлові приміщення мають охайний вигляд і майже готові до проживання. У квартирах зроблено косметичний ремонт, встановлено вікна та двері. Комунікації обладнано лічильниками води, електроенергії, газу.

Для забезпечення автономного опалення є котли та радіатори. На кухнях – газові плити. Також квартири здаватимуться людям з необхідною сантехнікою – з унітазом, ванною та раковиною. Достатньо завезти меблі, і можна жити.

Нова дев’ятиповерхівка розрахована на понад 350 людей. В ній – 9 однокімнатних, 53 двокімнатні, 44 трикімнатні та одна п’яти кімнатна квартира.

«Квартири будуть розподілені між людьми, які працюють у бюджетній сфері зі статусом ВПО», – підкреслив Сергій Гайдай.

Була недобудова, став довгобуд

Цей будинок, який має стати комфортним житлом для внутрішньо переміщених осіб, стояв недобудований понад 20 років. Його почали зводити у «буремні дев’яності», збудували чотири поверхи та на тому й покинули.

Після 2014 року, коли в Луганській області гостро постала проблема переселенців, недобудову вирішили завершити. У 2016 році з Державного фонду регіонального розвитку виділили понад 70 мільйонів гривень. Підрядник обіцяв здати нове житло в експлуатацію у 2019 році, втім строки закінчення робіт постійно відтерміновулися, а кошторис ріс.

Внаслідок фінансових непорозумінь, що виникли між підрядником та замовником (Луганською облдержадміністрацією), справу було доведено до суду. У результаті від попереднього забудовника відмовилися.

Будівництво відновилося тільки у 2021 році. Новий підрядник завершує внутрішні оздоблювальні роботи та обіцяє здати об’єкт «під ялинку», до 31 грудня. Хоча очільник Луганської області сподівається, що внутрішньо переміщені особи зможуть готуватися до новосілля і раніше.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies