Переселенці з Краматорська провели благодійний футбольний турнір на Кіровоградщині

Футбольний турнір за участю переселенців з Краматорська відбувся в селищі Новгородка на Кировоградщині. Під час змагань провели благодійний аукціон, збирали гроші на потреби ЗСУ.


Від ініціативи до реалізації

Ініціатором проведення футбольного турніру виступив Ваге Маміконян, який виїхав з Краматорська до кіровоградського селища. Громадський діяч з Кропивницького Юрій Митрофаненко у 2016 році с гуманітарною місією побував на Донеччині. Під час тієї поїздки познайомився з Ваге. А коли Юрій дізнався, що Ваге переїхав на Кіровоградщину, радо запросив його на футбольний турнір у Кропивницькому та розповів йому про благодійність спортивних заходів. Ваге Маміконян зацікавився та вирішив провести такий турнір у Новгородці, за участі переселенців, які обрали для мирного життя саме цю громаду.

Ініціатори запропонували, а місцева влада Новгородківської громади на чолі з головою Олександром Сирицею узяла на себе усю підготовку та проведення футбольного турніру. Для Юрія Митрофаненка це був уже п’ятий турнір, до організації якого він долучився. Його та Ваге підтримали також Союз вірмен України в Кіровоградській області та ініціатор проєкту  «Захисники Кіровоградщини» Олег Вєтров

Спортивне змагання

Участь у турнірі узяли шість команд. Вік та досвід учасників значення не мали, обмежень не було. Зібрались місцеві команди з Новгородки, Верблюжки, Верхньо-Кам’янки, а також троє гостей: команда «Фортеця» з військових ЗСУ, команда «Патріот» за участю краматорських переселенців та команда ветеранів футболу «Спектр» з Кропивницького.

Головна мета цього турніру була благодійна, мали намір зібрати гроші на ЗСУ. Друга мета – інтеграція переселенців до життя в приймаючу громаду. Команду «Патріот» зібрали з переселенців, які живуть у гуртожитку в Новгородці та посилили місцевими футболістами. Усі – любителі, не професіонали.

За результатами турніру перше місце зайняла команда ветеранів «Спектр» з Кропивницького, другу сходинку посіла команда з Новгородки Третє місце було у команди з Верблюжки, четверте – у команди «Патріот».

«Те, що ми зібрались та  вийшли на поле, – вже перемога, – каже Ваге Маміконян, який також грав у турнірі. – Головним було провести з користю час та зібрати гроші на ЗСУ. Нам це вдалось, зібрали понад 20 тис. грн.».

Благодійний аукціон

У рамках футбольного турніру провели благодійний аукціон. Усі три лоти подали переселенці. Розігрували футбольний м’яч від донецької команди «Шахтар», футболку від «Шахтаря» та м’яч з підписами футболістів з німецького клубу «Байєр-Леверкузен». Це м’яч сина Ваге, він віддав його на аукціон, щоб підтримати українських військових.

До речі, саме м’яч з Німеччини приніс організаторам аукціону найбільше грошей, його викупили за 4 тис. грн. Суперник переможця за цим лотом доклав свої гроші, які пропонував за м’яч. Загалом вийшло 6,2 тис. грн.

Футболку з аукціона продали за 1,7 тис. грн, футбольний м’яч – за 1,5 тис. грн. Команди також зробили свої благодійні внески за участь у турнірі. Загалом зібрали трохи більше 20 тис. грн. та передали їх волонтерам для допомоги українським військовим.

Тренер-волонтер з Краматорська

Арбітром на футбольному турнірі виступив також переселенець з Краматорська Юрій Сторожук. Він працює спортінструктором на НКМЗ, багато років займається футболом, тренує дітей. До війни був задіяний у соціальному проєкті від донецького «Шахтаря» «Давай грай», тренував дітей у дитячому клубі «Легіон 21»

Через початок великої війни разом з родиною був змушений виїхати з Краматорська, це було в перші дні вторгнення. Поїхали на дачу під Краматорськ. А коли й там стало небезпечно перебувати, виїхали з Донеччини та приїхали жити в селище Новгородка, де вже були знайомі з Краматорська. Свій ювілей Юрій зустрів саме в цьому селищі.

Аби відволіктись від туги за домом, важких думок та новин, почав як волонтер займатись футболом з дітьми, як місцевими, так і переселенцями. Спочатку їх було п’ятеро. Наразі Юрій Сторожук разом з місцевим тренером вчать футболу майже 80 дітей різного віку, від семи до 19 років. Є серед них дівчата. Разом з місцевими футбол ганяють переселенці зі Слов’янська, Сєвєродонецька, Бахмуту та інших населених пунктів, звідки виїхали родини, рятуючись від війни.

Тренуються на футбольному полі біля школи, під час повітряних тривог переходять до укриття. Заняття проходять щоденно, включаючи суботу. Кожна група тренується тричі на тиждень. Розглядається можливість оплати за роботу тренера за сумісництвом, у місцевій ДЮСШ, Поки тренування Юрій проводить без оплати за свою роботу.

Фото: Громадська спілка Федерація Футболу Краматорська та Новгородківська громада

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies