Переселенцям у Полтаві покращують побутові умови
Безплатно попрати особисті речі у соціальній пральні та скористатись сучасною побутовою технікою у центрах компактного перебування внутрішньо переміщених осіб – такі можливості тепер є у Полтаві.
Місцеві громадські організації та міська адміністрація дбають про вимушених переселенців, намагаючись створити їм комфортні умови для життя.
Зокрема, у центрі міста волонтери відкрили безплатну пральню для внутрішньо переміщених осіб. А Полтавська політехніка, у гуртожитках якої живуть переселенці, отримала гроші з міського бюджету на придбання побутової техніки.
Безплатна «Благо пральня»
Від самого початку повномасштабної війни Полтава надала прихисток десяткам тисяч переселенців. Ще навесні почали прибувати жителі Харківської, Сумської, Луганської, Донецької областей. Останнім часом побільшало вихідців саме зі східних областей.
Багато з них живуть у колективних прихистках у гуртожитках, школах чи у дитсадках, в яких немає необхідних побутових зручностей. Або винаймають житло та змушені економити фінансові ресурси.
Розуміючи ці потреби, у Полтаві відкрили соціальну «Благо пральню», де всі переселенці, які проживають у місті, зможуть попрати свої речі безплатно. Приміщення облаштували на вулиці Соборності, будинок 15.
Проєкт реалізувала полтавська громадська організація «Команда небайдужих», яка отримала субгрант від організації «Світло надії» у межах проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення».
Завдяки координації «Альянсу громадського здоров’я» та кількох міжнародних партнерів надавалися субгранти для ініціативних груп спільнот. Був проведений конкурс та обрані найактуальніші пропозиції.
«Облаштування соціальної пральні для людей, що постраждали від війни, була саме такою. Адже часто переселенці живуть в умовах, де немає багатьох побутових зручностей або змушені економити ресурси. На реалізацію цієї ідеї «Команда небайдужих» отримала 116 тисяч гривень», – розповіла керівниця відділу громадського здоров’я БО «Світло надії» Анна Кутова.
У відремонтованому приміщенні встановлено три побутові пральні машини та два сушильних апарати. Закуплені у достатній кількості пральні порошки та кондиціонери. Також придбані стільці та пластикові кошики для білизни.
Пральня працює по буднях, з 8:30 до 17:30. Для зручності внутрішньо переміщеним особам роздають спеціальні талони. Там вказані дата та час, на які вони зможуть принести речі для прання. Скористатися безплатною послугою можна, маючи при собі паспорт, довідку про місце реєстрації або про статус ВПО.
У пральні працює волонтер Богдан, який теж є переселенцем. Він допомагає закласти речі у машину, контролює, щоб не було перевантаження, та обирає потрібний режим прання.
Півтора мільйона гривень на покращення побуту переселенців
Наразі у гуртожитках Полтавської політехніки проживає понад півтисячі внутрішньо переміщених осіб. Ці люди тікали від війни з мінімумом речей, а тим паче – без будь-якої побутової техніки. Звичайно, що у гуртожитках з цим теж не густо.
Тому виконком Полтавської міськради на своєму засіданні проголосував за виділення 1,5 млн грн Національному університету «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка».
Ці гроші цільові – вони можуть бути витрачені виключно на потреби внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитках університету. При цьому зазначено, що Полтавська політехніка закупить побутову техніку – холодильники, пральні машини тощо.
Так само й керівники інших полтавських вишів, на території яких проживають вимушені переселенці, можуть підготувати до міської ради листи про допомогу та також отримати кошти із міського бюджету на облаштування побуту своїх гостей.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: CO «Light of Hope»/БО «Світло надії»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!