Переселенцями з Луганщини у Полтаві опікується Лисичанська адміністрація

Покинувши або втративши свої домівки та перемістившись у більш безпечні регіони, мешканці Луганської області не залишені сам на сам зі своїми проблемами. Нині в кожному регіоні працюють гуманітарні штаби, які створили за ініціативи Луганської обласної військової адміністрації. Гуманітарний хаб у Полтаві, що по вулиці Пушкіна 115, є одним з таких.

Торік у серпні за ініціативи начальника Лисичанської міської військової адміністрації Валерія Шибіка такий осередок запрацював у Полтаві. Керує та організовує роботу гуманітарного штабу Олена Литвинюк. По допомогу сюди можуть звернутися мешканці з будь-якого району Луганської області, які зареєстровані як ВПО на Полтавщині.

Допомога на часі

Катерина разом із чоловіком та дитиною виїхали з Рубіжного та оселились у Полтаві на початку великої війни торік 10 березня.

«Сама я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною, чоловік працює. Втім, одного заробітку недостатньо, бо великі витрати на оренду житла. Тому ми одразу, як тільки дізналися про відкриття нашого гуманітарного штабу, зареєструвалися в ньому. Тепер чекаємо на дзвінок-запрошення та у визначений час приходимо по допомогу», – розповіла Катерина.

Переселенка каже, у пригоді стає все, що дають у штабі. Передусім – це продукти достатньо якісні та різноманітні. Їх видають з певною періодичністю, тож цього достатньо, аби суттєво заощадити сімейний бюджет. Також родина отримала посуд, ліхтарик та термос.

Наталія та Андрій з Сєвєродонецька потребували речей для облаштування побуту

Наталія та Андрій переселенці з Сєвєродонецька. Нещодавно у пункту видачі вони отримали постільну білизну. Подружжя каже, що така допомога їм дуже потрібна.

«Ми виїжджали з Сєвєродонецька в чому були – голі та босі. Спершу жили у гуртожитку, а зараз орендуємо квартиру, в якій багато чого не вистачає. Тому дуже зраділи, коли нас запросили саме на отримання матраців, подушок, ковдр. Це те, що нам як раз дуже на часі», – зазначила Наталія.

Під опікою вісім сотень людей

Полтавський гуманітарний хаб має свої підрозділи. Один із шести таких стаціонарних пунктів, де накопичують та видають гуманітарну допомогу, координує Юлія Чучук, яка є адміністратором управління адміністративних послуг Лисичанської МВА. Разом із нею працює Тетяна Зубкова, головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Лисичанської МВА.

Обидві жінки через російське вторгнення опинилися у Полтаві. А коли у місті організували пункт видачі, погодилися допомагати землякам. Нині під опікою двох працівниць понад 800 переселенців з Луганщини, тож роботи їм вистачає. Кожного треба зареєструвати, з’ясувати потреби, скласти запит на отримання допомоги від донорів, а потім запросити людей на видачу. При чому процес бажано організувати таким чином, щоб не було скупчення людей, сварок і незадоволених.

Співробітниці лисичанського Гуманітарного штабу у Полтаві Тетяна Зубкова та Юлія Чучук

«Зазвичай допомога до нашого пункту надходить безпосередньо від обласної адміністрації, яка своєю чергою отримує її від міжнародних та вітчизняних благодійних фондів. Також з нами співпрацює ціла низка гуманітарних організацій, але теж за домовленістю з обласною або Лисичанською адміністраціями», – пояснила Юлія Чучук.

Найчастіше людям видають продуктові набори від обладміністрації – раз на місяць. Буває і рідше, якщо гуманітарний вантаж затримується або не містить належної кількості пакунків. Тоді черга трохи зсувається.

З іншими речами дуже допомагає гуманітарна місія «Проліска», через яку переселенцям надходять постіль, ковдри, подушки, матраци, посуд, одяг, деякі побутові речі. Також тут налагоджують співпрацю з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) щодо видачі людям гігієнічних наборів.

Видача побутових речей від гуманітарної місії «Проліска»

«У Полтаві ми тісно співпрацюємо з гуманітарними хабами Луганської області, надаючи допомогу внутрішньо переміщеним особам. Перед усім це побутові речі та зимовий одяг. Все це, а також психологічні консультації можливі за підтримки UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні. Наразі на запрошення Лисичанського гуманітарного штабу ми надаємо чергову партію допомоги людям, які до того її не отримували», – повідомила Наталія Бондаренко, співробітниця гуманітарної місії «Проліска. Полтава».

Нематеріальна допомога

Окрім речей першої необхідності, внутрішньо переміщені особи можуть отримати в хабі різноманітну консультативну допомогу, зокрема, психологічну. Людей запрошують на індивідуальні або групові консультації. Є можливість отримати допомогу дитячого психолога.

Психологи гуманітарної місії «Проліска» спілкуються з людьми під час видачі допомоги

Поки мама отримувала допомогу, Данилко з психологом попрацював над своїми страхами

«Я приїхав зі Сватового. Зараз живу у Полтаві, ходжу на різні заняття. Ми робимо цікаві поробки, вчимо танці, граємось. Я знайшов тут нових друзів. А сьогодні я зробив з пластиліну свою силу, щоб я нічого не боявся», – розповів Данило.

Щопонеділка переселенців в хабі консультують юристи організації «Право на захист». Крім того, є домовленість про юридичні консультації на базі благодійного фонду «Горєніє». Здебільшого людей цікавлять питання компенсації за пошкоджене майно.

Також у хабі допомагають внести до реєстру інформацію про пошкоджене або знищене майно, робить це Юлія Чучук як адміністратор Лисичанського ЦНАПу. Також функції адміністратора Юлія поєднує ще й з роботою оператора кол-центру обласної «Гарячої лінії» з питань переселенців.

Щочетверга внутрішньо переміщених осіб приймає представниця Пенсійного фонду Ольга Агафонова. Така послуга дуже затребувана серед переселенців. Багато питань виникає щодо умов призначення пенсії за вислугу років та підтвердження трудового стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Головний спеціаліст сервісного центру Лисичанська Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ольга Агафонова

Кожного робочого дня у хабі працює медична сестра Лисичанської багатопрофільної лікарні Світлана Литвиненко. З ранку та до обіду переселенці з Луганщини можуть проконсультуватися з медичних питань, отримати поради щодо звернення до лікарів вузького профілю, оформлення електронних рецептів тощо.

Перелік стаціонарних пунктів накопичення і видачі гуманітарної допомоги Гуманітарного штабу Лисичанської міської військової адміністрації представлений в інфографіці:

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies