На початку березня у Кропивницькому запрацював «Єднання» – центр підтримки внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з Покровського району Донецької області на Кіровоградщину. Регіон став прихистком для переселенців з усіх куточків країни. А після організованої евакуації тут оселилося чимало вихідців зі східної області. Зокрема, у Кропивницькому живуть півтисячі жителів Покровського району.
Нині ця частина Донеччини є зоною активних бойових дій, тож все більше людей вирішують евакуюватися до більш безпечних міст. У незнайомому для себе населеному пункті переселенці часто не знають, куди звертатись за вирішенням своїх проблем, де вони могли б отримати допомогу. Саме для цього у Покровській військовій адміністрації вирішили відкрити гуманітарний хаб «Єднання» у Кропивницькому.
Допомога за потребою
За неповний місяць роботи хабу по допомогу звернулися 180 родин. Здебільшого це мешканці тих громад, які потерпають від російських загарбників: Авдіївської, Селидівської, Курахівської Мар’їнської, Добропільської, Мирноградської та Покровської.
Для зручності переселенцям пропонують заповнювати онлайн-форму. Також можна реєструватись за телефоном або завітавши особисто до хабу. В нескладній анкеті люди вказують особисті дані та перелічують свої потреби.
«Анкетування допомогло з’ясувати, чого саме люди потребують першочергово. Також, окрім матеріальної складової, ми намагаємось врахувати у своїй роботі нематеріальні потреби вимушених переселенців. Можливо, комусь необхідна правова, соціальна або психологічна консультація. Окремо провели опитування щодо бажаних заходів для дітей», – зазначила Ольга Гребенькова, керівниця гуманітарного хабу «Єднання».
Ольга теж переселенка, яка з двома дітьми, 8-річним сином та 5-річною донечкою влітку приїхала до Кропивницького. У Покровській адміністрації вона працює у відділі з організаційної роботи.
«Я на своєму досвіді знаю, як важко облаштуватись у незнайомому місті. Тому коли мені запропонували очолити гуманітарний хаб, я одразу погодилася. Бо мені вдалося налагодити своє життя у Кропивницькому – винаймаю квартиру, син ходить до школи, донька до дитсадка. Так само я хочу допомогти своїм землякам почати життя на новому місці», – розповіла Ольга Гребенькова.
Увага окремим категоріям населення
Першу допомогу, що надійшла до хабу «Єднання» – теплі ковдри, пледи та дитячі набори –розподілили серед вразливих категорій громадян. Серед них багатодітні родини, одинокі матері, особи з інвалідністю. Також надали допомогу малечі. Двадцять сімей отримали памперси, фруктові, рибні, м’ясні пюре, молочні суміші й ковдри.
«Матусі-переселенки з дітьми потребують особливої допомоги, опіки та уваги, адже в умовах війни вони соціально не захищені. Було дуже приємно чути слова вдячності бачити усміхнені обличчя дітей. Саме в такі дні відчуваєш задоволення від роботи, від того, що наш хаб приносить відчутну користь людям», – підкреслила Ольга.
Допомога студентам з релокованих вишів
Нещодавно у Кропивницькому запрацював осередок всеукраїнської громадської організації «ВПО України». Керівниця покровського хабу «Єднання» налагодила співпрацю з колегами. Представники гуманітарних організацій відвідали гуртожиток, в якому проживають студенти-переселенці Донецького медичного університету.
«Разом обговорили проблеми та з’ясували потреби студентів. Одразу змогли деякі з них вирішити, зокрема, привезли їм теплі ковдри та продуктові набори. Цей захід був спрямований на те, щоб допомогти студентам-переселенцям, які опинилися у складних умовах. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо й надалі допомагати студентам. Адже це вклад у майбутніх українських спеціалістів, які відбудовуватимуть Україну після нашої Перемоги», – наголосила керівниця хабу «Єднання».
Також зустрілись з представниками Донецького державного університету внутрішніх справ, який з Маріуполя евакуювали до Кропивницького. Поспілкувались з курсантами та викладачами закладу та домовились про подальшу співпрацю.
Підтримка для переселенців Покровського району надходить від Покровської військової адміністрації та від організацій-партнерок, наприклад, продуктові набори надійшли від ГО «ВПО України». Також працюють над залученням інших благодійників. До того ж планують розширити й сам спектр послуг, зокрема, запровадити у хабі на постійній основі консультації фахівців Пенсійного фонду, Служби зайнятості та інших соціальних служб.
«Поки що ми допомагаємо нашим землякам, але надалі працюватимемо над тим, щоб підтримувати всіх жителів Донецької області, які перемістилися на Кіровоградщину», – повідомила Ольга Гребенькова.
Гуманітарний хаб «Єднання» розташований за адресою: м. Кропивницький, вул. Ельворті, буд. 5, каб. 124.
Графік роботи: з 9:00 до 17:00, з понеділка по п’ятницю.
Телефон для додаткової інформації +38(050)524-85-23, за цим номером можна писати у Телеграм, WhatsApp, Viber.
Електронна пошта: Kropyvnytskyi.hub@gmail.com.
Дізнаватись анонси заходів та дати видачі гуманітарної допомоги можна у телеграм-каналі.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!