Дводенний тренінг організував Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» для жінок вразливих категорій, які хочуть змінити своє життя та розпочати власну підприємницьку діяльність. Бізнес-навчанню передували курси швейної майстерності, що проходили у Полтаві.
Люди, які внаслідок російської агресії були вимушені покинути свої домівки, здебільшого втратили роботу та джерела доходу. Працевлаштуватись у незнайомому місці доволі важко, тому переселенкам пропонують опанувати новий фах – швейну справу. Маючи певні навички, жінки зможуть або влаштуватись на роботу на швейну фабрику чи в ательє, або відкрити власний бізнес. Це допоможе їм сьогодні почуватися впевненіше, а також і в майбутньому, коли вони повертатимуться додому.
Юлія Селіванова закінчила швейні курси та прийшла на тренінг, бо міркує над тим, щоб започаткувати власний бізнес. Пані Юлія – двічі переселенка. Спочатку окупанти вигнали її з рідного Донецька, а тепер – зі Слов’янська.
«Я є народним майстром України з вишивання, членом аматорського клубу «Слов’яни». У мирний час у Слов’янську разом з жінками- підприємицями займалася комп’ютерною вишивкою та готувала костюми для місцевих театрів. Під час евакуації мені вдалося вивезти деяку техніку, тому тут у Полтаві планую поновити діяльність, відкривши ФОП. По-перше, це буде повноцінна зайнятість, а по-друге, моя діяльність допоможе сконцентруватись не на війні, а на творчості», – підкреслила Юлія Селіванова.
Першій блок навчання був присвячений створенню суб’єкту господарювання для ведення швейної справи. Юрист ВБФ «Горєніє» В’ячеслав Кущинський детально розповів про етапи реєстрації ФОП або господарського товариства та порадив оптимальні системи оподаткування.
«Для підприємців-початківців під час реєстрації важливо правильно обрати КВЕДи та групу платника податку. Також говоритиме про те, як подавати звітність, в які строки, як користуватися електронним кабінетом платника податків. Ще зупинимось на Єдиному податку та на Єдиному соціальному внеску – скільки та навіщо його платити», – розповів В’ячеслав Кущинський.
Проєкт щодо навчання жінок вразливих категорій був ініційований ВБФ «Горєніє» за підтримки Канадської фундації кооперативного розвитку та Канадського уряду. Головною метою є підвищення економічної спроможності переселенок шляхом опанування нового фаху та створення мікробізнесу. Детальніше про проєкт розповів керівник фонду «Горєніє» Денис Гречко.
«Наш проєкт складається з декількох етапів. Це проведення практичних занять зі швейної справи у навчальних класах, обладнаних сучасною технікою. Отримані навички допоможуть жінкам працевлаштуватись за фахом або розпочати власну справу. Для тих, хто вирішить стати ФОП, ми надаємо комплексну допомогу. Це юридичні, бухгалтерські, маркетингові та бізнесові консультації. Також ми можемо безплатно надати у користування швейну техніку та певний обсяг товарних запасів для тих підприємиць, які складуть перспективний бізнес-план. За рахунок такої стартової підтримки набагато легше досягти успіху», – повідомив Денис Гречко.
Аналогічний проєкт нещодавно завершився у Дніпрі. Завдяки благодійному фонду «Горєніє» 19 жінок вразливих категорій, в тому числі переселенок, завершили багатомісячний інтенсив програми зі створення власного бізнесу. За цей час жінки пройшли практичну частину навчання швейної справи, познайомилися з нюансами бухгалтерського обліку, правовими засадами ведення бізнесу, навичкам планування та пошуку вигідних пропозицій, позиціювання та просування власних товарів і послуг у мережі тощо. Завершенням всіх цих заходів стало підписання та вручення учасницям документів щодо передачі обладнання, яке їм знадобиться на перших кроках у власній справі.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!