Десять представниць внутрішньо переміщених осіб, а також жінки вразливих категорій розпочали навчання на курсах швейної майстерності, що відкрив у Полтаві Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє».
У просторому світлому приміщенні встановлені сучасні комп’ютеризовані швейні машинки, оверлоки, великий розкрійний стіл.
Упродовж 90 годин учениці під керівництвом досвідченого майстра будуть засвоювати професійні навички та знання, які допоможуть їм влаштуватися на роботу чи заснувати власну справу, щоб мати стабільний дохід.
Учениці курсів – у минулому жінки різних професій, які вирішили опанувати новий для себе фах. Хтось з дитинства мріяв навчитися виготовляти одяг, хтось трохи шив для себе, але всі налаштовані реалізуватись у новій професії швачки – працевлаштуватись та заробляти гроші.
Анастасія Почтарьова з Дружківки переїхала з сім’єю у Полтаву ще у квітні. Вчителька за фахом, жінка вирішила навчитися швейної майстерності, щоб відкрити власну справу.
Юля з Краматорська каже, що дуже складно знайти роботу у Полтаві, тому без роздумів записалася на ці курси. Впевнена, що з новою професією буде легше працевлаштуватись. Адже вакансії на швейні підприємства є завжди.
Сестри Світлана та Галина з Рубіжного теж тимчасово безробітні. Хочуть здобути нову професію, бо завжди мріяли навчитися шити. Також сподіваються знайти роботу за новим фахом.
«Даним проєктом ми хочемо досягти одразу двох цілій. По-перше, допомогти жінкам працевлаштуватися та мати стабільний дохід. По-друге, посилити жіноче лідерство у секторі легкої промисловості. Якщо після навчання жінка вирішить відкрити власну справу в цій сфері, то фонд «Горєніє» гарантує їй необхідний інформаційний супровід. Також безплатно на рік надаватиметься швейне обладнання», – повідомила Олена Ваганян, координаторка Інформаційно-ресурсного центру БФ «Горєніє» у Полтаві.
«Наша майстерня обладнана комп’ютеризованими швейними машинами. На них доволі легко буде навчитися основних процесів. Зокрема, виконанню швів на різній швидкості, вузловій обробці деталей тощо. Всі розхідні матеріали – тканина, нитки, голки – вже закуплені», – зауважила Олена Харько, майстер виробничого навчання з професії швачка.
В рамках проєкту передбачено постійну координацію з представниками регіонального швейного бізнесу. Тому можливо корегування навчальної програми задля більш якісної підготовки майбутніх спеціалісток.
За словами Владіміри Балакірської, директорки швейної фабрики «Лінтекс» (Лубни), галузь потребує кваліфікованих кадрів, особливо ті підприємства, що розташовані у невеличких містах. Керівниця сподівається, що випускниці курсів виявлять бажання переїхати та працювати на їх фабриці. Тим більш, що новим працівникам обов’язково пропонують підвищити професійні навички та можуть частково компенсувати плату за оренду житла.
Реалізації проєкту всіляко допомагає місцева влада. «Починаючи з березня цього року ми підтримуємо партнерські відносини з благодійним фондом «Горєніє». Сьогоднішнє відкриття швейних курсів є суттєвим ресурсом для жінок-переселенок, оскільки може надати їм джерело доходу. Також це позитивно впливатиме на економіку нашого міста», – наголосила Тетяна Ждан, уповноважена особа від Полтавської міськради.
Впровадження проєкту відбувається у співпраці з полтавською обласною Службою зайнятості, що є запорукою того, що кожна випускниця курсів буде працевлаштована. Проєкт триватиме до 2024 року, тож велика кількість жінок мають змогу опанувати нову професію, яка є дуже затребуваною в регіоні. Записатися на навчання можна, заповнивши форму на сайті БФ «Горєніє».
Відкриття курсів стало можливим завдяки проєкту SEW Ukraine, який впроваджується Всеукраїнським благодійним фондом «Горєніє» у партнерстві з Канадською фундацією кооперативного розвитку та за фінансової підтримки Global Affairs Canada.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються в Україні, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!