Перевірте своє критичне мислення: в Україні відбудеться національний тест з медіаграмотності

Вперше в Україні під час Глобального тижня медіаграмотності 24-30 жовтня проведуть тестування для перевірки рівня критичного мислення.

Взяти участь у тестуванні зможуть усі охочі. Кожен учасник зможе перевірити, наскільки добре вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду.

Чекають на українців і подарунки.

Про це повідомляє Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр».

Мета тесту – підвищення обізнаності населення України про методи дезінформації та інструменти перевірки фактів. На думку організаторів проєкту, це допоможе українцям стати стійкішими до ворожої пропаганди.

«Однією з головних цілей цього тесту є об’єднання українців навколо теми медіаграмотності. Нині, в час повномасштабної війни, кожен з нас так чи інакше веде інформаційну війну. Аби вести її ефективно, і водночас бути стійкими до інформаційних атак ворога, варто розвивати критичне мислення. Впевнені, що такий тест стимулює інтерес українців до теми медіаграмотності», – пояснює заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Тест буде доступний лише один день – 27 жовтня.

Платформа буде відкрита тричі на день: об 11:00, 15:00 та 19:00.

На проходження тесту відведено 30 хвилин.

Усі завдання опублікують на сайті «Фільтра».

Також зазначається, що кожен учасник отримає сертифікат. А 30 українців, які наберуть найбільшу кількість балів отримають також заохочувальні призи – планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі тощо.

Схожий захід вже організовували для школярів спільно з Міністерством освіти та науки до війни. Для учнів та вчителів у школах провели національний урок медіаграмотності. Тоді до онлайн-платформи долучились 100 тисяч вчителів.

Проєкт з медіаграмотності відбувається за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо» та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies