Перше засідання Батьківської ради Краматорська ледь не зірвалося
Каменем спотикання стало невключення п’яти осіб до складу Батьківської ради під час затвердження його виконкомом Краматорської міськради. Майже годину присутні з’ясовували причини цього, тож ніяк не могли почати роботу за порядком денним, а саме – обрати голову Батьківської ради, заступників, секретаріат та затвердити комітети.
Згодом процес зрушив з місця, хоча час від часу зібрання поверталося до питання персонального складу ради. Обурених претендентів прийшли підтримати депутати Краматорської міської ради, тому дебати були дещо політизованими.
Депутат Віталій Скачко припустив, що виключення претендентів відбулося за незрозумілих підстав, можливо, з політичних. Суперечки між опонентами нагадували ті, що зазвичай точаться у сесійній залі.
Як пояснила Світлана Чепелєва, яка є радником міського голови з питань освіти та одним з ініціаторів створення Батьківської ради Краматорська, делегувати своїх кандидатів могли всі 65 навчальних закладів міста.
«Для цього у всіх дитсадках і загальноосвітніх школах були проведені зібрання, де пояснювали все про майбутню організацію. Але не всі заклади скористалися правом мати свого представника у Батьківській раді – до ініціативної групи надійшло 48 пакетів документів. Їх подали до виконкому, який з цих 48 претендентів затвердив у складі ради 43 особи», – повідомила Світлана Чепелєва.
Сергій Удоденко – один з тих, хто опинився серед п’яти претендентів, виключених зі складу Батьківській ради на стадії затвердження виконкомом. Він прийшов на перше засідання, хоча не може брати участь в обранні керівництва ради.
«Я був делегований до Батьківської ради від школи № 6. Під час установчих зборів було складено остаточний список кандидатів із 48 осіб. Чому виконком викреслив п’ять з них, у тому числі й мене, невідомо. Ніяких пояснень з цього приводу ми не отримали. Тому намагаємось з’ясувати це зараз», – сказав Сергій Удоденко.
Для пояснень надали слово начальнику Краматорського управління освіти Марині Мозольовій. За її словами, під час підготовки проєкту рішення виконкому, в деяких пакетах документів, що надійшли від ініціативної групи, виявилися порушення. Зокрема, у протоколі ЗОШ № 6 не вказані прізвища виступаючих і немає підписів.
«Невідомо, хто був присутній на цих зборах. Крім того, пізніше з’ясувалося, що ці збори взагалі не були проведені. Аналогічні порушення виявили ще в чотирьох пакетах документів. Ті кандидати, які були висунуті навчальними закладами з порушеннями, були виключені із загального складу ради, що й було відображено у проєкті рішення виконкому», – зазначила Марина Мозольова.
Втім у положенні про Батьківську раду Краматорська вказано, що максимальна кількість може сягати 65 осіб. Тобто будь-яка школа чи дитячій садок можуть додати своїх представників, якщо дотримаються процедури висування.
«Виконком зацікавлений в тому, щоб у Батьківській раді були представники всіх 65-ти закладів освіти Краматорська. Тому міський голова Андрій Панков всіляко підтримував створення ради», – наголосив заступник міського голови Юрій Люлька.
Власне, створення Батьківської ради Краматорська далося нелегко його ініціаторам. Протягом трьох років Світлана Чепелєва разом з однодумцями «проштовхувала» ідею про конструктивне об’єднання батьків, що дасть можливість контролювати та впливати на освітній процес у місті.
За підтримки Громадської ради Краматорська було проведено велику роботу як серед місцевої влади, так і в батьківському середовищі. Нарешті Батьківська рада утворена. Незважаючи на суперечки під час першого засідання, все ж таки вдалося виконати порядок денний.
Головою Батьківської ради Краматорська обрано Олександра Іванова. Його заступниками стали Ірина Пилипенко та Юлія Килосова.
Створено чотири комітети:
- освіти та виховання;
- позашкільної роботи;
- захисту прав та безпеки;
- матеріально-технічного забезпечення.
Також затверджено голів комітетів.
Голова Краматорської міськради Андрій Панков назвав це важливою подією для міста.
«Завдяки спільній роботі ми зможемо змінити на краще систему освіти у Краматорську, у тому числі – правильно вибудувати пріоритети щодо фінансування та розвитку наших закладів. Гарантую, що жодна з пропозицій Батьківської ради не залишиться поза увагою, а найкращі будуть реалізовані», – наголосив Андрій Панков.
Довідково. Батьківська рада міста Краматорська є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом при виконавчому комітеті Краматорської міської ради, утвореним для забезпечення взаємодії батьківської громадськості міста Краматорська з органами місцевого самоврядування міста Краматорська та їхніми посадовими особами.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!