Під час зустрічі з громадськістю Краматорська директор Харківського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Юрій Кравченко доповів про результати діяльності за ІІ півріччя 2018 року та надав приклади того, як система, що роками склалася у державі, чинить опір викоріненню корупції. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
“Попри те, що Верховна Рада прийняла відповідні антикорупційні закони, а керівництво виконавчої влади країни голосно висловлює всіляку підтримку боротьбі з корупцією, НАБУ постійно стикається з протидією на всіх рівнях. Народні депутати проштовхують у парламенті законодавчі правки, які зв’язують нам руки. А ті зміни у законах, які могли б прискорити розслідування, навіть не виносяться на голосування. Багато справ затягуються в судах і не розглядаються по суті. Треба визнати, що судова система на сьогодні не готова розглядати справи проти топ-корупціонерів і, звісно, проти самих себе”, – констатував Юрій Кравченко.
Станом на 1 лютого 2019 року в судах знаходяться 96 справ, з них половина (48 справ) навіть не почали розглядатись по суті. Інші справи або перебувають на стадії підготовчого засідання, або судові засідання призначаються один раз на два місяці, що затягує розгляд на роки. Тому керівник теруправління висловив сподівання, що після створення Вищого антикорупційного суду, наступні звіти НАБУ будуть містити більше інформації про кількість вироків, на які так чекає суспільство.
“Пріоритетом у роботі Національного бюро в ІІ півріччі 2018 року стало розслідування корупції на великих державних підприємствах. У більшості таких корупційних схем беруть участь компанії, зареєстровані за кордоном. Під час досудового розслідування детективи Національного бюро відстежують весь ланцюг руху коштів, вкрадених у держави, щоб зібрати докази причетності до вчинення злочину посадовців. Це велика та кропітка робота. Фізичний об’єм деяких справ, що передаються до суду, доходить до 1,5 кубічних метрів”, – зазначив Юрій Кравченко.
За його словами, якщо корупційні оборудки будуть доведені в суді, державі може бути повернуто 9 мільярдів гривень. Наразі лише на стадії досудового розслідування було відшкодовано 199 мільйонів гривень.
Тож, за три роки своєї діяльності НАБУ довело, що в Україні вже немає “недоторканих”. Вперше в історії держави отримали підозру народні депутати, судді, голова Державної фіскальної служби, керівники та топ-менеджери низки держпідприємств.
“Кожне п’яте кримінальне провадження НАБУ здійснюється за повідомленнями небайдужих громадян. Тому я раджу всім – не соромтесь звертатись до нас. Адже НАБУ є єдиним правоохоронним органом, який розглядає анонімні звернення, якщо вони містять конкретні дані про вчинення посадовою особою кримінального правопорушення”, – наголосив Юрій Кравченко.
Як повідомити НАБУ про корупцію:
Зателефонувати на безкоштовну телефонну лінію 0-800-503-200.
Надіслати письмову заяву – 03035, м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3, або 61000, м. Харків, Московський проспект, 140.
Прийти з відповідними документами до головної приймальні НАБУ/до територіального управління.
Надіслати звернення в електронній формі на офіційний сайт НАБУ.
Наприкінці зустрічі в Антикризовому медіа-центрі Юрій Кравченко провів особистий виїзний прийом, під час якого йому передали інформацію, що може бути підставою для кримінальних проваджень.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!