Підготовка до Конференції з відновлення України: яку тему обговорюватимуть цьогоріч в Італії та які кроки вже напрацьовані

Міндовкілля напрацьовує перелік підготовчих заходів до Конференції з відновлення України спільно з Італійською стороною. Це вже четверта Конференція по відновленню, попередні проходили у Лугано (Швейцарія), Лондоні (Великобританія) та Берліні (Німеччина). Наскрізною темою цьогорічного заходу, що запланована на 10-11 липня в Італії, стануть сталий розвиток та зелене відновлення.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Під час візиту до Риму заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук провела зустрічі із представниками Міністерства закордонних справ Італії.

У рамках цієї зустрічі напрацьовано кроки щодо:

  • співпраці в рамках реалізації кліматичних проєктів в Україні. Італія має суверенний кліматичний фонд, який зацікавлений у впровадженні проєктів сталого зеленого відновлення в України. Італійський кліматичний фонд вже фінансує розробку таких проєктів через Програму ООН з довкілля, які надалі фінансуватимуться банківськими установами та сприятимуть зеленому розвитку України.
  • підтримки процесу вступу України до ЄС. Італійська сторона запевнила у своїй підтримці євроінтеграційного шляху України та наголосила на готовності надавати технічну та експертну допомогу для пришвидшення руху України до ЄС.

Читайте також: Міжнародна конференція з відновлення України: що пропонують для відбудови

Крім того, Юхимчук провела зустріч із представниками WWF в Італії. Серед обговорених питань — важливість екологічного порядку денного URC2025 та участі неурядових громадських організацій у підготовці до проведення Конференції. Серед потенційних напрямів співпраці, окреслених під час зустрічі, — захист біорізноманіття в розрізі зеленого відновлення громад, створення зелених робочих місць для ветеранів  тощо.

«Ukraine Recovery Conference — це політичні заходи високого рівня, де уряди, міжнародні організації, фінансові установи, бізнес, регіони, муніципалітети та громадянське суспільство об’єднуються задля спільної мети — зміцнення стійкості України», — нагадали у Міндовкілля.

Нагадаємо, що під час зустрічі Ольга Юхимчук повідомила представникам Італії, що Росія від початку повномасштабної війни скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки від яких перевищують 72,9 мільярда євро.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies