Підготовка прийомних батьків: в Україні запустили нову програму
Підготовка прийомних батьків, патронатних вихователів, усиновлювачів, батьків-вихователів вкрай важлива особливо зараз, коли через війну збільшується кількість дітей, які залишились без родини.
Саме тому у нашій державі вирішили посилити та пришвидшити підготовку дорослих людей, які готові стати родинами для дітлахів.
Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.
Нова програма підготовки для тренерів, котрі навчають кандидатів у сімейні форми виховання, затверджена наказом Мінсоцполтики від 12 вересня цього року №245
Як проходитиме підготовка прийомних батьків
Відповідно до нової програми:
- частину занять для кандидатів тренери проводитимуть спільно, іншу частину – по групах. Тобто, заняття будуть проводитися окремо для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі. Завдяки цьому можна буде індивідуально готувати кандидатів на створення визначеної сімейної форми виховання;
- на заняттях обов’язково має бути присутній психолог;
- кандидати також відвідуватимуть заняття з безпеки та домедичної підготовки.
Такий варіант програми вже випробували на Тернопільщині. Тоді підготували 80 кандидатів у різні форми сімейного виховання та у патронатні вихователі. Тепер цей досвід планують перевести на всю територію України.
У Мінсоцполітики наголошують, що нова програма не скасовує попередні – регіональні центри соціальних служб самі можуть обирати, яку з них використовувати.
Читайте також: Стартував державний портал пошуку неповнолітніх «Діти війни»
Навчання фахівців на тренерів та психологів вже розпочалося 13 вересня в очному та дистанційному форматі. Після закінчення 3-місячного курсу та отримання відповідних сертифікатів вони зможуть самостійно готувати кандидатів на створення однієї з сімейних форм виховання та патронатних вихователів у своїх регіонах.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!