Держава має змогу замінити підприємцям Донеччини частину втраченого внаслідок повномасштабної війни обладнання завдяки допомозі міжнародних партнерів.
Це важлива частина роботи з підтримки і розвитку бізнесу в регіоні. Тож підприємців Донеччини, які постраждали від російської агресії, закликали не марнувати такої нагоди.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація за результатами наради з керівництвом Мінекономіки.
«З самого початку повномасштабного вторгнення ми ретельно документуємо всі воєнні злочини російської армії на нашій землі. Однак ми маємо точно знати не тільки соціальні, але й економічні наслідки війни. Саме тому український уряд працює над створенням «Реєстру обладнання, інших засобів виробництва підприємств усіх форм власності, пошкоджених, знищених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України», – зазначив в. о. Донецької ОВА Ігор Мороз.
Він підкреслив, що цей список є живим інструментом, яким мають право і повинні скористатися представники бізнесу.
«Завдяки допомозі наших міжнародних партнерів, держава має змогу замінити підприємцям частину втраченого обладнання — і це важлива частина роботи з підтримки і розвитку бізнесу», – зазначив очільник області.
Читайте також: Без чеків та відеофіксації: українцям повертатимуть гроші за ремонт пошкодженого житла
Водночас він додав, що «процедура заміни обладнання — доволі тривала і багатоступенева». Ігор Мороз закликав всіх підприємців Донеччини, які постраждали від агресії рф, не марнувати цієї нагоди та не чекати на репарації у майбутньому.
«За попередніми підрахунками, збитки від російських атак на Донеччині становлять 809,5 млрд грн. Це колосальна сума: для порівняння, видатки всього українського бюджету на 2023 рік всього втричі більші. Тож вкрай важливо відновлювати економіку вже зараз, не чекаючи на репарації у майбутньому», – підсумував Ігор Мороз.
Читайте також: Українським аграріям планують надавати компенсації від держави за розмінування земель
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!