Підприємниця з Краматорська перевезла свій бізнес та відкрила дитячий садочок у Коломиї
Перший приватний дитячий центр у Краматорську підприємниця Ганна Ощепкова відкрила у серпні 2014 року. До повномасштабного вторгнення її справа розширилася до 4 закладів та одного дитячого садочка. Після 24 лютого бізнес Ганни перестав працювати, а у березні російська ракета зруйнувала вщент один із дитячих центрів. Тоді підприємниця вирішила релокувати свою справу на захід України
Після 24 лютого бізнес перестав працювати
Підприємниця з Краматорська Ганна Ощепкова розпочала свою справу в 2014 році. У серпні разом із колегою відкрила перший приватний дитячий центр. До повномасштабного вторгнення у Краматорську діяли чотири заклади, при одному з них створили дитячий садочок. Та все змінилося 24 лютого. Тоді бізнес Ганни перестав працювати.
«Коли щось трапляється, то першими рятують дітей. Тому 24 лютого, знаєте, ніби кнопочку натиснули – й бізнес перестав працювати. Зранку батьки попередили, що дітей не приведуть, подивляться. Коли це все розвернулося, то почали евакуюватися саме з дітьми», – розповідає підприємниця.
Крім центрів, родина Ощепкових у Краматорську мала виробництво меблів для дитячих закладів. У березні російська ракета зруйнувала будівлю, де знаходився найбільший з чотирьох центрів. Тоді родина Ганни зібрала усі меблі та обладнання з інших філій та перевезла до себе додому. На той час їм задавалося, що це надійне місце, зізнається підприємниця. Також вдома зберігали й обладнання для нового садочка, який планували відкрити у березні 2022, але не встигли.
Коли оголосили евакуацію з Краматорська, то родина Ощепкових не стала зволікати та покинула рідне місто. Речей із собою брали небагато, адже думали повернутися через декілька тижнів.
Власну справу відновлювали на новому місці
До Коломиї Ганну запросили колеги з асоціації приватних дитячих закладів. Запропонували також допомогу із житлом.
«Коли ми зрозуміли, що час щось робити, ми почали вивозити обладнання самотужки. Яким чином ми це робили? З Краматорська машиною довозили до Дніпропетровської області, а далі відправляли перевізниками. Так, ми забрали залишки зі складу. Коли ми зрозуміли, що тут не на місяць, а більше, то вирішили відновлювати бізнес. Потрібно було працювати, бо за щось треба жити», – згадує Ганна.
У Коломиї підприємниця вирішила відкрити приватний дитсадок, адже у місті вже існували подібні центри. Купувати усе нове для закладу: меблі, посуд, іграшки та білизну – виявилося дорого. «Фінансової подушки» на той час вже майже не було, адже підприємниця вклала гроші у відкриття нового закладу в Краматорську. Тож до Коломиї вирішили перевезти все обладнання з рідного міста. Тут у пригоді стала програма релокації бізнесу, куди Ганна подала заявку.
«У той же день нам сказали, що можна наше обладнання евакуювати. Нам запропонували вантажний вагон, але з Покровська. З Краматорська наприкінці травня залізничного сполучення вже не було. Ми за свій кошт наймали вантажну машину, щоб перевезти все до Покровська. А от до Коломиї залізничний вагон був безоплатний», – розповідає Ганна.
Нині на захід України приїхала одна з виховательок, яка працювала у Ганни в Краматорську. Решту колективу вже наймали серед місцевих.
Відновити роботу дитячих центрів у Краматорську Ганна Ощепкова планує, як тільки буде можливість повернутися. Садочок у Коломиї також хочуть залишити.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!