Підтвердження інвалідності дітей в умовах воєнного стану

У Міністерстві охорони здоров’я України дали роз’яснення з приводу того, як проходить встановлення або підтвердження інвалідності дітей в умовах воєнного стану в Україні.

«Медико-соціальна експертиза проводиться дітям, батьки яких або їхні законні представники звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК)», – повідомили у МОЗ.

Як проводиться медико-соціальна комісія до 18 років

ЛКК проводить медико-соціальну експертизу дітям у віці до 18 років після того, як були проведені діагностичні, лікувальні та реабілітаційні заходи. Мають бути в наявності відомості, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Підтвердження інвалідності після 18 років

Після того, як дитина з інвалідністю досягне 18-річного віку, ЛКК спрямовує до МСЕК відповідного профілю для проходження медико-санітарної експертизи.

Встановлення або підтвердження інвалідності дітей переселенців

У МОЗ підкреслили, що немає підстави вимагати укладання декларації між пацієнтом з числа ВПО та лікарем, який направляє дитину на ЛКК.

Громадяни України також можуть звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування.

У разі неможливості прибути на огляд до МСЕК дитині, який виповнилося 18 років, комісія може встановити інвалідність заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також: Людям з інвалідністю дозволили пройти переогляд після завершення війни

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies