Пільги на навчання та проживання для студентів-ВПО

Студенти-переселенці мають право на додаткові пільги на навчання та іншу цільову підтримку держави. Про що треба знати ВПО, які планують навчатися в закладах освіти?

Види державної підтримки для студентів-переселенців

У Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки… дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи» та Постанови КМУ від 23 листопада 2016 р. №975, йдеться про те, що студенти мають право на державну цільову підтримку.

Так, студенти-ВПО мають право отримати:

  • повну оплату навчання для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти). Це можливо у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому. Особливістю для переселенця є те, що серед двох осіб, які отримали однакову кількість балів, пріоритет має ВПО;
  • пільговий довгостроковий кредит для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • безкоштовне або на пільгових умовах проживання в гуртожитках за умови денної форми навчання;
  • пріоритет при переведенні з контракту на бюджет на підставі угод, укладених з ФО або ЮО на навчання на місцях державного (регіонального) замовлення;
  • соціальну стипендію для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою навчання;
  • безоплатне забезпечення підручниками;
  • безоплатний доступ до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти.

Інші пільги на навчання студентів ВПО

Щоб отримати пільги на навчання та інші види допомоги ВПО повинні особисто подати на ім’я керівника відповідного закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти заяву. Документ складається в довільній формі, при цьому повинен містити конкретні види державної цільової підтримки, на які претендує особа.

Окрім того, потрібно додати копії документів, які підтверджують статус особи (довідка ВПО або довідка про реєстрацію особи в населеному пункті на лінії зіткнення).

Варто зазначити, що студенти, які навчаються на денній формі, за проживання у гуртожитку мають сплачувати не більше 50% загальної суми (конкретну суму визначає заклад освіти). Проте скористуватися такою пільгою можливо, якщо відмовитися від адресної допомоги для ВПО. Наразі для студентів денної форми навчання складає 1000 грн до досягнення 23 років. Тож перш ніж подавати заяву на цю пільгу, варто дізнатися, скільки коштує проживання у гуртожитку.

Щодо студентів ВПО, які навчаються за контрактом, то вони можуть отримати пільговий кредит на освіту.

Якщо заклад відмовляє у наданні пільги, то студенти або батьки студентів-ВПО повинні отримати письмову відмову від закладу освіти та звернутися до місцевого департаменту освіти і науки за оскарженням дій керівництва закладу. З відмовою у письмовому вигляді можна звертатися до адміністративного суду.

Що варто знати про податкову знижку?

Отримати податкову знижку на навчання можуть батьки, чия дитина за контрактом. До неї можна включити суму коштів, яка була сплачена платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Однак

Таким чином, якщо батьки працюють офіційно за наймом, роботодавець сплачує податки, а вони сплачують за навчання дитини, то можуть подати декларацію до податкової й повернути собі частину податків, сплачену роботодавцем. При цьому потрібно надати відповідну квитанцію саме на ім’я батька або мати та копію договору з навчальним закладом.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies