Після АТО: що коїться на Донбасі у перші дні ООС

8827
коментарі відсутні

Після АТО: що коїться на Донбасі у перші дні ООС

Настав третій день проведення операції об’єднаних сил (ООС) на Донбасі, що прийшла на зміну АТО, проте великих змін на передовій, як і у тилу, не відбулося.

За цей час, як зізнаються військові, нічого не змінилося.

«Я не знаю, чи буде щось змінюватися, чи ні. Зараз поки так. Там далі видно буде, або зміниться, або залишиться таким же. Ну, я думаю, що треба було б відбивати свою територію, бо це наша земля», – міркує боєць з позивним «Лисий» повідомляє ТСН у відеосюжеті з-під Горлівки.

Судячи з офіційного повідомлення ООС у Фейсбуці, на передовій взагалі нічого не змінилося, в усякому разі інтенсивність ворожих обстрілів анітрохи не впала.

«За добу, 1 травня, ситуація в районі проведення операції об’єднаних сил суттєвих змін не зазнала. Зафіксовано 52 обстріли наших позицій. Російсько-терористичні війська, не дотримуючись Мінських угод, 13 разів вели вогонь із важкого озброєння. Найактивніші дії тривали в районах населених пунктів Авдіївка, Шахта Бутівка, Мар’їнка, Світлодарськ, Луганське, Лебединське, Старогнатівка, Невельське. У ході бойових дій минулої доби два військовослужбовця об’єднаних сил отримали поранення, їх невідкладно евакуювали до шпиталю, де їм надана кваліфікована допомога», – повідомляє ООС у Фейсбуці.
Вогнем у відповідь, як зазначили в ООС, ворог втратив 4 осіб.

А от чиновники вважають, що переформатування АТО хоча майже нічого не змінить для цивільних, тим не менш відкриє три шляхи для повернення непідконтрольної частини Донбасу.

Зокрема про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак у інтерв’ю «Громадському радіо».

«Що стосується військової операції, то розглядається три сценарії, які можуть бути на території ОРДЛО. Перший сценарій — це чисто військова операція. Попри всі зовнішні умови віддається команда. Минулого року керівник Генерального штабу пан Муженко в одному зі своїх інтерв’ю сказав, що армія України готова протягом двох тижнів повністю звільнити територію ОРДЛО. Єдине, на що ми не можемо відповісти сьогодні у своїх планах, це те, якими силами й засобами назустріч нашій армії вдарить РФ. Тому це найменш вірогідний сценарій розвитку подій»,  – розказав Гримчак.

«Інші два плани хорватські. У Хорватії були Сербська Країна і Східна Славонія. Сербська Країна була звільнена військовим шляхом — шляхом операції хорватської армії, але сербська армія залишилася в казармах і не пішла назустріч хорватській армії. Милошевича на той момент поставили в такі умови, що він дав гарантії, що його армія не буде втручатися у військовий конфлікт. Інший варіант, який був застосований у Східній Славонії, ми сьогодні розглядаємо як основний. Це введення миротворчої місії, якій передує вивід іноземних військ (там немає інших іноземних військ, окрім російських), вивід російських найманців. Також має відбутися роззброєння бойовиків, створення міжнародної перехідної адміністрації для передачі цих територій під контроль України».

Останній варіант – введення миротворців, за словами Гримчака, навіть готові фінансувати три країни: США, Німеччина та Франція.

Разом із тим, Гримчак розповів про механізм введення миротворців на територію ОРДЛО.

«Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН відправляється група експертів, яка на місці повинна визначити склад і кошти, які потрібно використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських, техніки та всього іншого, починається», – зазначив заступник міністра.

Втім, навряд чи миротворча місія увійде до Донбасу раніше 2019 року.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика